aktualizováno 17. 2. 2006

Krumlovská skála padá, silnice je uzavřená

Uzavření části silnice I/39 v Č. Krumlově v úseku Pod Kamenem, k němuž došlo před pěti týdny po uvolnění 10 a 19 tunových skalních bloků, se ukázalo jako prozřetelné opatření. V noci ze čtvrtka na pátek došlo k dalšímu uvolnění kamenných bloků a jejich pádu (předběžný odhad 50 - 60 t) na silnici v místě zabezpečeném citybloky.

Kus skály ale prorazil zábradlí chodníku a skončil u řeky. Silnice byla bezprostředně uzavřena. Ke zranění ani škodě na majetku osob nedošlo. Již od rána provádí Správa a údržba silnic ČK odstraňování zřícených kamenů ze silnice a okolí.

Krumlovská skála padá, silnice je uzavřená

Ráno se na radnici sešla prac. skupina krizového štábu s ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Zdeňkem Schneiderem, ved. odboru dopravy KÚ JčK Jiřím Klásou, a geologem ze Stavební geologie Geotechnika Č. Budějovice Petrem Karlínem. Po vyhodnocení situace na místě poskytl Hasičský záchranný sbor techniku, s jejíž pomocí pracovníci SG Geotechnika Č. Budějovice skálu v daném místě prohlédli. Vzhledem ke zjištění, že v kritickém úseku hrozí sesutí značné části horniny, zůstane silnice pro dopravu přes víkend uzavřena. V pondělí by měla na objednávku města Č. Krumlov začít SG Geotechnika s geologicko-průzkumnými pracemi.

Objížďka pro vozidla do 7,5 t (vč. autobusů) je vedena ve směru na ĆB po třídě Míru přes Růžek na kruhový objezd na Trojici, vozidla s vyšší celkovou hmotností jezdí přes kaplické nádraží.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov