aktualizováno 15. 12. 2005

Adventní program v Českém Krumlově aneb Čtvrtá adventní neděle

Chcete-li smysluplně strávit předvánoční čas, pobavit se a svátečně naladit, je vám českokrumlovský adventní program ušitý přímo na tělo. Pestrá a obsáhlá nabídka vás potěší ode dneška přes celý víkend až do Vánoc mnohými atraktivními aktivitami.

Zítra, ve čtvrtek, oživí Městské divadlo Č. Krumlov od 18 h svým vystoupením nazvaným Já malý přicházím koledovat dětské sbory ZUŠ Lentilky a Brumlíci s hosty. V pátek jejich kolegové Medvíďata a hosté zaplní v 18 h Prokyšův sál Prelatury s programem Čas radosti, veselosti. Pro menší děti připravilo Kino J+K na pátek a sobotu pohádkové Vánoce s animovanými filmy a soutěžemi o ceny - od 17 do 18.30 h si užijí se Strašpytlíkem.
Od pátku do neděle mezi 11. a 15. h lze letos naposled navštívit zámecké Václavské sklepy představující českou keramickou tvorbou, v sobotu a v neděli od 11 do 24 h zažít Vánoce na Fortně v International Art Studiu i s podvečerním promítáním pohádek. O čtvrtém adventním víkendu zazní v sobotu od 19.30 h v Zámecké jízdárně již tradičně slavná Rybova vánoční mše Hej mistře v podání Smyčcového orchestru Č. Krumlov, Smíšeného pěveckého sboru Perchta a hostů.

Adventní neděle

Adventní neděle

Zlatá neděle začíná v 11 h vánočním jarmarkem na náměstí Svornosti, kde naleznete zajímavý sortiment zboží, který je nesnadné objevit v obchodech. Trhovci ale budou ve svých stáncích nabízet netradiční dárky již od sobotního dopoledne. Až do večera tam doplníte i energii svařeným vínem, punčem a staročeskými dobrotami. Děti a rodiče čeká v neděli od 15 h v Městském divadle pohádka O zvědavém slůněti. Cestou na náměstí se zastavte v 16 h v regionálním muzeu na Vánoční polaz, tedy svépomocnou výrobu tradičních ozdob. Vstup je volný a navíc dostanete materiál a pomůcky i něco na zub. Poté lze v pohodě stihnout hlavní program na náměstí - od 17 h Zpívání pod vánočním stromem a křest CD Štědrej večer nastal krumlovské skupiny Kapka.

Ani po víkendu nemusíte v Českém Krumlově jen uklízet a shánět na Vánoce. V úterý 20. prosince se v Městském divadle uskuteční v 17 a v 19 h velký vánoční koncert Petra Bendeho s Bandem, uslyšíte i cimbálovou muziku Grajcar a krumlovský dětský pěvecký sbor ze ZUŠ Medvíďata. Rovněž v úterý, ale v Jezuitském sále Hotelu Růže, začíná v 19 h vánoční koncert Jihočeské komorní filharmonie Č. Budějovice klasiků Vivaldiho, Zelenky, Bacha a dalších autorů. Přinést dobroty či finančně přispět opuštěným zvířatům v psím útulku v Kaplické ulici je možné ve čtvrtek 22. prosince od 14 do 18 h, kdy se tam konají tradiční Psí Vánoce (peníze je možné po celý rok darovat v útulku, nebo poslat na jeho konto č. 19-221 241/0100).

Adventní neděle

Krumlovský kulturní advent zklidní nervy, nabije energií a přinese pohodu duše. Stačí se o tom jen přesvědčit. Podrobný program akce Náš krumlovský advent naleznete na www.ckrumlov.cz/advent.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: