aktualizováno 21. 11. 2005

Až na neukázněné řidiče nebyly při sanaci skály problémy

Sobotní první etapa odstranění prokazatelně uvolněných skalních bloků na dvou lokalitách ve vzdálenosti 300 m nad silnicí I/39 Pod kamenem v Českém Krumlově skončila díky nasazení firmy Kašparů-Koller dříve, než se předpokládalo. Pomocí hydraulického kladiva šly práce snadno, po celou dobu je soustavně kontroloval geolog.

Vytypované skalní bloky byly osazeny geodetickými terčíky k ověření případného posunu. Geolog bude pečlivě sledovat, jestli nedochází k nějakým pohybům skály a na konci listopadu vystaví posudek Do pátku 25. listopadu firma provede ještě dodatečné zabezpečení jednoho kamenného bloku pomocí podbetonovaného železobetonového pilíře, a z toho důvodu zůstaly na silnici betonové citybloky.


Podle odborníků nebyl větší zásah možný, neboť by hrozilo uvolnění velkého množství kamene. Je nutné řešit uvolňování kamenů v dalších lokalitách, proto bude město jednat s Ředitelstvím silnic a dálnic a ministerstvem životního prostředí.

Pro plynulý průběh prací a zajištění dopravy při sanaci skály byla odsouhlasena objížďka ve směru od Č. Budějovic pro osobní automobily. Ty měly z kruhovém objezdu U Trojice jezdit po místní komunikaci Na svahu přes Růžek a serpentinou na křižovatku Špičák.


V dopoledních hodinách stěžovala dopravní situaci nekázeň řidičů, kteří nerespektovali dopravní značení a porušovali zákaz vjezdu osobním vozidlům do uzavírky. Tím vznikaly problémy ve směru od Porákova mostu. Po přivolání hlídky Policie ČR se dopravní situace zlepšila a v průběhu dne nenastaly větší problémy s dopravou.
Potíže jiného charakteru ale nastaly kolem 15.45 hodin, kdy po hustém sněžení došlo ke zhoršení sjízdnosti silnice od Českých Budějovic. Problém na silnici i objízdné trase zapříčinili především řidiči s letními pneumatikami, kteří nezvládali zhoršené podmínky a bránili plynulosti provozu. Situace se vrátila do normálního stavu asi v 17.45 hod., kdy byl provoz na komunikaci i objízdné trase plynulý.
Práce na silnici byly ukončeny přibližně v 19.30h, takže objížďka skončila o několik hodin dříve.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: