aktualizováno 17. 10. 2005

A otáčko tu bude, slíbil v Českém Krumlově ministr kultury

Ministr Vítězslav Jandák v pondělí 10. října na jednání se zástupci města Český Krumlov, České Budějovice, Jihočeského divadla a památkářů u otáčivého hlediště a v bellarii potvrdil své rozhodnutí provozovat točnu v zámecké zahradě. Uvedl, že je ochoten vyjít požadavkům památkářů vstříc až na tři čtvrtiny cesty.

Otacko_

Podpořil záměr města Český Krumlov, které nechalo zpracovat studii lehké odstranitelné točny, která by v zámecké zahradě stála pouze tři měsíce v roce po dobu Divadelního léta, poté by byla během čtyř dnů demontována a zahrada by po zbytek roku byla díky travním kobercům v původní zahradní úpravě. Navrhované řešení otáčivého hlediště počítá zatím se dvěma variantami - ponecháním hlediště v šikmé poloze přes léto, nebo jeho uvedením do vodorovné polohy po každém představení.

Otacko

Návrh tohoto řešení zaujal i primátora Českých Budějovic Miroslava Tettera jako zástupce majitele otáčka a se starostou Českého Krumlova Františkem Mikešem projednají společný postup v této záležitosti, která má pro občany Českého Krumlova a jeho návštěvníky zásadní význam.

Otacko

Ministr potvrdil, že dodatkem o dva roky prodlouží smlouvu mezi městem České Budějovice a památkáři, která zavazuje město České Budějovice k odstranění otáčka do konce roku 2006.


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov