aktualizováno 14. 9. 2005

Nechcete platit pokutu? Nejezděte autem do lesa!

O tom, že porušování zákazu vjezdu do lesa se nevyplácí, se na Českokrumlovsku přesvědčují občané, kteří nerespektují ustanovení lesního zákona a vjíždějí do lesa motorovým vozidlem. Odbor životního prostředí městského úřadu ve spolupráci se stovkou členů lesní stráží zaznamenal v poslední době pět těchto přestupků proti zákonu č. 289/95 Sb. na Kleti a na Vyšebrodsku.

Dva nezodpovědní řidiči už pokutu zaplatili, další tři se mají dostavit k projednání přestupku na městský úřad. Předvolání nalezli za stěračem. Lesní stráž rovněž vždy zasílá SPZ nebo registrační značku vozu na odd. státní správy myslivosti, lesů a rybářství městského úřadu. Pokud se řidič dostaví a je ochoten zaplatit pokutu, přijde ho vjezd a stání v lese do 1000 Kč, v opačném případě je zahájeno přestupkové řízení, v němž je možné uložit pokutu do 5000 Kč.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: