aktualizováno 25. 8. 2005

Radnice se snaží prosadit lehkou odstranitelnou točnu v zámecké zahradě

Město Český Krumlov pokračuje v úsilí o vybudování nového otáčivého hlediště v zámecké zahradě. Na schůzce (24. 8.) s architekty studie nové formy otáčka, která bude vyhovovat i památkářům, senátor Tomáš Jirsa potvrdil, že proklamované vyškrtnutí Krumlova z Unesco v případě nezrušení otáčka v zahradě, je uměle vykonstruované a nepravdivé.

Krumlovští zastupitelé schválili v květnu 150 000 Kč na pořízení studie návrhu lehkého a po skončení divadelní sezóny odstranitelného zařízení a uvedení plochy do zahradní úpravy. Studie relativně finančně nenáročného projektu obsáhne dvě varianty - ponechání hlediště v šikmé pracovní pozici přes léto, nebo jeho uvedení do vodorovné polohy po každém představení. Kromě této aktivity Č. Krumlova a soukromého subjektu, jenž chystá projekt poblíž zámecké zahrady, je ve hře ještě vlastník točny - město České Budějovice s třetím možným řešením - alternativní stavbou ve Stromovce. Tyto tři subjekty se dohodly, že při prosazování svých cílů nepůjdou proti sobě. Náměstek budějovického primátora Tomáš Kubín ujistil, že město Český Budějovice podporuje ponechání otáčivého hlediště v Českém Krumlově, neboť tento fenomén hraje v aktivitách Jihočeského divadla ekonomicky nejdůležitější roli.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: