aktualizováno 17. 8. 2005

Do ošetřované části Městského parku je vstup na pár dnů zakázán

Část Městského parku v Českém Krumlově bude v příštím týdnu kvůli ošetřování stromů nepřístupná veřejnosti. V úterý 23. srpna začne v rámci 2. části regenerace ošetření 96 stromů, což znamená odstraňování suchých větví, konzervaci ran, bezpečnostní vazbu. Dojde i na pokácení drobných stromů a keřů. Tento úsek bude několik dnů ohrazen a návštěvníci by do něj kvůli bezpečnosti neměli vnikat. Na jaře budou práce pokračovat doplňováním původní kompozice parku - přibude 84 stromů, 113 solitérních keřů, 654 keřů v živých plotech a 24 popínavých rostlin.

První etapa regenerace MP za 320 000 Kč se uskutečnila před čtyřmi lety. Letos město na její dokončení za 1,192 mil. Kč získalo ze Státního fondu životního prostředí 75procentní dotaci, tedy 894 000 Kč.

Krumlovský Městský park byl otevřen 16. června 1907, autorem projektu byl zřejmě městský stavitel Karl Nowaczek.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: