aktualizováno 17. 8. 2005

Někdo lavičky vítá, jiný zavrhuje

Tři nové lavičky, které město Č. Krumlov umístilo před měsícem na sídlišti Mír, musely být odvezeny. Zatímco někteří občané možnost posedět si uvítali, další si na městském úřadu stěžovali, že je osazenstvo laviček ruší. Na dalších 12 míst k sezení, které v červenci v Č. Krumlově přibyly, stížnosti nejsou.

Pracovníci města věří, že na rozdíl od občanů na Míru se zavděčí návštěvníkům pěší zóny města, kam chtějí umístit osm laviček s litinovými bočnicemi. Dvě přibudou na Ostrově, po jedné před Červenou bránou, na Latránu před domy č. 44 a 14, pod zámeckými schody, před Egon Schiele Art Centrem a u křižovatky ulic Linecké a Za Soudem.

V současné době je v Č. Krumlově přes 200 laviček (kromě děts. hřišť, autobusového nádraží, autob. zastávek a Hornobránského rybníka).

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: