aktualizováno 20. 7. 2005

Výstava Lidice 2004 v krumlovském klášteře stojí za návštěvu

Od 18. července do 11. září se stal klášter rytířského řádu Křížovníků s červenou hvězdou v Č. Krumlově hostitelem 32. ročníku mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2004, jehož tématem byla hudba. Záštitu nad ní převzal starosta Č. Krumlova JUDr. František Mikeš, který ji také v úterý zahájil spolu s kurátorkou výstavy a vedoucí Lidické galerie Ivou Brothánkovou a ředitelem Památníku Lidice Dr. Miloušem Červenclem, který uvedl, že v těchto reprezentativních prostorách by rádi vystavovali každoročně.

Soutěž byla založena k uctění památky 72 zavražděných dětí z Lidic a všech dětí zahynulých ve válečných konfliktech. V posledních letech se schází 10 až 15 000 exponátů z 60 až 70 zemí z celého světa, např. i z tak exotických končin jako jsou Bangladéš, Seychely, Zimbabwe, Keňa, Korea, Japonsko... O českých Lidicích vědí školáci na celém světě i díky této soutěži určené pro všechny typy škol a školských zařízení.

Výstavu Lidice 2004 Č. Krumlově tvoří 620 úžasně zpracovaných děl (453 je plošných a tvoří je malba, kresba, grafika, fotografie a pod., zbývajících 167 jsou prostorové objekty - volba výtvarné techniky je na každém účastníku soutěže. Výstavu lze v českokrumlovském klášteře navštívit denně kromě pondělí, a to zdarma od 10 do 18 hodin.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov