aktualizováno 20. 7. 2005

Výstava Lidice 2004 v krumlovském klášteře stojí za návštěvu

Od 18. července do 11. září se stal klášter rytířského řádu Křížovníků s červenou hvězdou v Č. Krumlově hostitelem 32. ročníku mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2004, jehož tématem byla hudba. Záštitu nad ní převzal starosta Č. Krumlova JUDr. František Mikeš, který ji také v úterý zahájil spolu s kurátorkou výstavy a vedoucí Lidické galerie Ivou Brothánkovou a ředitelem Památníku Lidice Dr. Miloušem Červenclem, který uvedl, že v těchto reprezentativních prostorách by rádi vystavovali každoročně.

Soutěž byla založena k uctění památky 72 zavražděných dětí z Lidic a všech dětí zahynulých ve válečných konfliktech. V posledních letech se schází 10 až 15 000 exponátů z 60 až 70 zemí z celého světa, např. i z tak exotických končin jako jsou Bangladéš, Seychely, Zimbabwe, Keňa, Korea, Japonsko... O českých Lidicích vědí školáci na celém světě i díky této soutěži určené pro všechny typy škol a školských zařízení.

Výstavu Lidice 2004 Č. Krumlově tvoří 620 úžasně zpracovaných děl (453 je plošných a tvoří je malba, kresba, grafika, fotografie a pod., zbývajících 167 jsou prostorové objekty - volba výtvarné techniky je na každém účastníku soutěže. Výstavu lze v českokrumlovském klášteře navštívit denně kromě pondělí, a to zdarma od 10 do 18 hodin.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: