aktualizováno 14. 6. 2005

Výstava světově proslulého brazilského fotografa Sebastiaa Salgada

V Českém Krumlově začíná v úterý 21. června úžasná výstava světově proslulého brazilského fotografa Sebastiaa Salgada nazvaná Workers (Dělníci). Zajímavostí této expozice zachycující pomalu mizející svět manuální práce je, že po republice cestuje od 1. května jedenácti městy po kolejích - tedy ve třech historických vagonech a v Dubčekovém salonku. Obsahuje kolem 80 fotografií z 27 zemí světa a vznikala 6 let. Vernisáž začíná v úterý v 17 h na 4. koleji českokrumlovského nádraží za účasti místostarosty Miloše Michálka a zástupce ČD pro Jihočeský kraj ing. Ivana Študlara. Výstavu bude možné navštívit do neděle 26. června mezi 10. a 20. h.

Kromě Salgadových fotografií naleznou návštěvníci v Dubčekově salonním voze, zapůjčeným Českými drahami jako doplněk výstavní expozice, fotografie známého českého fotografa Jaroslava Kučery zachycující dělníky při rekonstrukci vozů pro Salgadovu výstavu. Tyto snímky úzce korespondují s tématem výstavy a obohacují ji o další rozměr zasazením do kontextu domácího prostředí. V salonním voze bude návštěvníkům k dispozici prodejna s katalogy, knihami a pohlednicemi. Projekt realizuje Leica Gallery Prague ve spolupráci s Českými drahami, a.s.

V úterý 14. 6. ve 20.55 na ČT 2 bude Sebastiao Salgado hostem Marka Ebena v pořadu Na plovárně.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: