aktualizováno 3. 6. 2005

Klidnou dovolenou zajistí městská policie
kontrolami vašeho majetku


Občanům, kteří vlastní nebo užívají nemovitost v katastru Českého Krumlova nabízí městská policie užitečnou službu - vizuální kontrolu rodinných domů, bytů, či jiných objektů, které majitelé zanechají během prázdnin bez dozoru. Nejedná se však o fyzickou ostrahu objektu. V případě, že majitel o tuto službu požádá, budou hlídky MP při běžné kontrole města provádět namátkově vizuální kontrolu uvedeného objektu. To znamená, že budou kontrolovat neporušenost oken, dveří a pod.
Tato služba pochopitelně neruší úplně riziko narušení objektu, ale podle zkušeností městských policií, které ji už několik let poskytují, toto riziko snižuje až o 35 %. Také se nemůže stát, že přechodně opuštěný dům či byt zůstane v případě narušení otevřený několik dní, než se majitel vrátí z dovolené.
Služba je poskytována bezplatně, stačí navštívit kancelář velitele Městské policie Český Krumlov na radnici na náměstí Svornosti a vyplnit potřebný tiskopis s údaji o objektu. Formulář dostane žadatel po návratu z dovolené zpět spolu se záznamem o provedených kontrolách. Vloni této služby využilo 11 občanů, letos zatím pět. Hlídané objekty nebyly narušené, městská policie je majitelům po jejich návratu předala neporušené.

Bližší informace lze získat na těchto telef. číslech:
velitel MP 380 766 323
sekretářka 380 766 309
prevence kriminality 380 766 346
služebna MP 380 766 308, 380 711 451

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: