aktualizováno 30. 5. 2005

Deset let přátelství mladých krumlovských a gradeckých hudebníků

V sobotu 28. května se v Egon Schiele Art Centru uskutečnil mezinárodní koncert k 10. výročí spolupráce Základní umělecké školy Český Krumlov a Hudební školy Slovenj Gradec. Koncert byl zároveň součástí projektu Nejstarší hudební škola v Čechách a její 225letá existence - ZUŠ Český Krumlov. Za účasti starosty Č. Krumlova JUDr. Františka Mikeše vyslechli návštěvníci skvěle provedené skladby v podání mladých krumlovských a gradeckých sólistů i Smyčcového orchestru ZUŠ Č. Krumlov a Komorního smyčcového souboru žáků gradecké školy. Večer vyvrcholil vystoupením mezinárodního smyčcového orchestru obou hudebních škol.

Starosta předal oběma školám zarámovaný pamětní list města Č. Krumlov a šesti úspěšným žákům poděkování za reprezentaci na Národní soutěži ZUŠ České republiky 2004/2005. V celostátním kole v Pardubicích získala 1. cenu ve hře na klavír Kristýna Waldová (4. kategorie), čestná uznání Tomáš Beran (2. kat.) a Vojtěch Podroužek (7. kat.). Ve hře na akordeon v Teplicích si vybojoval 2. cenu František Hüttner (3. roč.) a 3. cenu Martina Petrouová (4. roč.). Z ústředního kola v Liberci ve hře na smyčcové nástroje - violoncello - se s 3. místem vrátila Alžběta Bůžková (8. kat.).


Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: