aktualizováno 6. 5. 2005

Veřejná diskuze k parkování v pěší zóně

S občany žijícími v pěší zóně Českého Krumlova, kterých se dotýká nový systém parkování, se včera sešli zástupci města, policie a Českokrumlovského rozvojového fondu k projednání této problematiky.

Systém začal platit letos v lednu s cílem snížit neúnosné zatížení pěší zóny parkujícími vozy. Před tímto omezením parkování v pěší zoně byla vybudována velmi kvalitní odstavná parkoviště, jejichž docházková vzdálenost není větší než dvě minuty. Trvale bydlící požadují zvýšení parkovacích míst, která se už na základě jich požadavků rozšířila. Zastupitelé, kteří již dvakrát neúspěšně projednávali úpravu ceny za stálé parkovací místo, by měli koncem května schválit snížení z 1000 Kč na 750 za měsíc, přičemž důchodci nad 60 let by měli platit pouze 60 Kč měsíčně. Začátkem června se uskuteční další schůzka s občany k nově realizovaným či požadovaným změnám v tomto systému.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: