aktualizováno 4. 5. 2005

Žáci základní umělecké školy vystavují v klášteře

Úterý 3. 5. bylo velkým svátkem pro žáky výtvarného oboru českokrumlovské základní umělecké školy i její pobočky v Horní Plané, kteří představují své grafické a keramické práce, malby a kresby za poslední dva školní roky v křížové chodbě kláštera křížovníků s červenou hvězdou na Tramíně.

Na výstavě nazvané Čas živlů jsou k vidění výtvory malých umělců od pěti let až po zkušené maturanty členěné do tří hlavních okruhů i jednotlivá díla, která vznikala pod vedením Mgr. Jany Holcové, Mgr. Ivy Brčákové, Mgr. Jany Procházkové a Jany Trněné. Patnáct dětí převzalo na vernisáži za účasti více než tří set návštěvníků ocenění za mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu v oblasti keramiky nazvanou Lidice, stejně tak osmiletá Karolína Wíznerová, jež získala v Japonsku zlatou medaili za výkres s běžící liškou. Výstava je součástí oslav 225. výročí vzniku krumlovské umělecké školy, která je nejstarším zařízením tohoto typu v ČR, a je přístupná do konce května.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: