aktualizováno 1. 4. 2005

Telekontaktní péče umožňuje seniorům zůstávat v domácím prostředí

V domě s pečovatelskou službou na Vyšehradě byl v pondělí 21. března oficiálně představen automatický systém tísňového volání určený seniorům a zdravotně postiženým na Českokrumlovsku, fungující od letošního 15. února.

Na projekt získala společnost Domy s pečovatelskou službou s občanským sdružením ICOS grant EU ve výši 100 000 eur, 10 % přispělo město Č. Krumlov, které bude od srpna telekontaktní sociální péči hradit z rozpočtu. Na 24hodinovou službu je napojeno už 50 občanů, kteří v případě zhoršení zdravotního stavu, upadnutí a podobných problémů zmáčknutím tlačítka bezdrátového ovladače nošeného u sebe zalarmují dispečink. Ten se s klientem spojí přes hlasitý telefon, zjistí podstatu jejich potíží a podle situace zajistí účinnou pomoc. Dosud dispečerky organizovaly čtyři zásahy ¦ ve dvou případech s převozem do nemocnice. Tato služba umožňuje lidem setrvávat v domácím prostředí a je k dispozici i dalším zájemcům. Setkání se kromě představitelů radnice a dalších hostů zúčastnil senátor Tomáš Jirsa a bývalý senátor a vicehejtman Karel Vachta.

Jana Zuziaková

Městský úřad Český Krumlov
Kancelář starosty, oddělení styku s veřejností a médii
nám. Svornosti 1
CZ - 381 01 Český Krumlov
tel: +420 380 766 328
mob: +420 606 635 249
fax: +420 380 766 811
e-mail: jana.zuziakova@mu.ckrumlov.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: