aktualizováno 21. 6. 2024

Dotace na opravy památek z Programu regenerace

Odbor památkové péče v rámci administrace Programu regenerace připravuje každoroční aktualizaci programu formou průzkumu zájmu o přidělení příspěvku na rok 2025. Příspěvky státní podpory jsou poskytovány za účelem záchrany, zachování a zhodnocení památek.

Program je vypsaný na opravu objektů zapsaných jako nemovitá kulturní památka a ležících na území městské památkové rezervace Český Krumlov nebo na území městské památkové zóny Český Krumlov – Plešivec. 

Z programu lze získat na stavební opravu dotaci ve výši až 60 % z celkové částky a 100 % na restaurováni uměleckořemeslných prvků. 

Občané si mohou v případě zájmu o zařazení opravy jejich domu do programu regenerace na rok 2025 vyplnit formulář Průzkum zájmu o přidělení finančních prostředků v Programu regenerace MPR a MPZ Český Krumlov na rok 2025, který je k dispozici na webu města. Tiskopis je také možné vyzvednout osobně na Odboru památkové péče, Kaplická 439, kde pracovníci odboru poskytnou doplňující informace a zodpoví dotazy.

Vyplněné tiskopisy je nutné odevzdat na úřad nejpozději do pátku 30. srpna 2024 do 11 hodin.

Získejte dotaci za obnovu kulturní památky, zdroj: oKS

Zároveň odbor památkové péče administruje 10-tiletý Městský program regenerace MPR a MPZ na roky 2025 až 2034. Vlastníci kulturních památek se do programu mohou přihlásit vyplněním tiskopisu Průzkum zájmu PR MPR a MPZ 2025-35. Podáním vyplněného tiskopisu se vlastníci k ničemu nezavazují, ale zařazením do 10-letého programu získají možnost v následujících letech čerpat dotaci na opravu kulturní památky.

Více informací o Programu regenerace naleznete zde →

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: