aktualizováno 13. 6. 2024

Výhodné vstupenky na Slavnosti pořídíte v předprodeji

Od pátku 21. června do neděle 23. června se město opět stane velkou živou historickou scénou, která nás přenese do doby panování Posledních Rožmberků.

V letošním roce si připomeneme dvě významná výročí z historie města. První událostí je 750. výročí města, kdy v roce 1274 byla část města (Vnitřní Město) poprvé zmíněna jako obchodní osada i se svým prvním rychtářem Sipotou.

Druhá událost nás přenese do roku 1584, kdy bylo Vilémovi z Rožmberka uděleno nejvyšší říšské vyznamenání, řád Zlatého rouna. A aby toho nebylo málo, tak v pátek 21. června ožije celé město Slavností slunovratu. 

Slavnosti jako každý rok tvoří ohromný program plný kostýmovaných průvodů, trhů, koncertů místních souborů i kapel zvučných jmen. V Městském parku bude středověké vojenské ležení, Kláštery nabídnou řemeslné dílny, v Pivovarské zahradě se můžete těšit například na ukázky exhibicí na koních, nebo vystoupení dobových tanečníků.

Celý program najdete přehledně na www.slavnostipetilisteruze.cz.

Vstupenky pro občany        

Obyvatelům Českého Krumlova poskytujeme zvýhodněnou vstupenku na celé slavnosti. Tyto vstupenky lze zakoupit pouze v předprodeji, na branách do města ve dnech slavností již tyto vstupenky zakoupit nelze. Vstupenky si můžete zajistit dvěma způsoby. Zakoupením e-vstupenky prostřednictvím on-line předprodeje na www.slavnostipetilisteruze.cz, kdy vám bude doručena vstupenka e-mailem. Slevovým kódem pro zvýhodněné vstupné je rodné číslo. 

Druhým způsobem je zakoupení v Infocentru na náměstí Svornosti, kde můžete předprodeje využít do pátku 21. 6. do 14.00 hodin. Při vstupu do města obdržíte po kontrole náramkovou vstupenku, která vám umožní bezproblémovou účast na akci.

Novou výhodou on-line předprodeje pro obyvatele je možnost zakoupení zvýhodněné vstupenky i v průběhu akce, tedy o víkendu.

Zvýhodněné vstupné pro obyvatele poskytujeme i uprchlíkům z Ukrajiny ubytovaným v ČK po předložení dokladu.

Cena jedné vstupenky je 175 Kč. Zvýhodněné rodinné vstupné pro občany města za 500 Kč, tj. 2 dospělí + max. 3 děti od 6 do 15 let. Vstup zdarma mají děti do 6 let, návštěvníci v autentických historických kostýmech (gotika, renesance) a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P.

Vstupné se vybírá jen v pátek a v sobotu, v neděli je vstup zdarma.

Veškeré informace o uzavírkách v centru, o vstupném včetně on-line předprodeje jsou k dispozici na www.slavnostipetilisteruze.cz.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: