aktualizováno 3. 9. 2013

Český Krumlov má svého vítěze fotografické soutěže

aktualizováno 3.9.2013

V červenci letošního roku proběhla mezinárodní soutěž s názvem „...Literally OWHC" (ve volném překladu „Doslova a do písmene OWHC"), pořádaná Organizací světového dědictví. Soutěže se mohl zúčastnit kdokoliv, bylo pouze nutné splnit podmínky kompozice. Úkolem soutěžících bylo zachytit pohled na město zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO nebo jeho charakteristický detail. Kromě toho musela fotografie obsahovat iniciály OWHC (Organisation of World Heritage Cities), které mohly být vymodelovány z různého materiálu - dřevo, papír, kámen, z potravin, textilu... atd., nikoliv však zpětně počítačově dokreslené. Lákadlem pro soutěžící byla cena 500 € pro výherce z každého zúčastněného města. Fotografie budou prezentovány na webových stránkách Organizace světového dědictví a na listopadové konferenci OWHC v mexickém městě Oaxaca.

Výherkyní soutěže za město Český Krumlov se stala Jana Linhartová, studentka 3. ročníku Gymnázia Český Krumlov. V pátek 30. srpna převzala slečna Linhartová na českokrumlovské radnici slavnostně šek na výhru z rukou zastupitelky Jitky Zikmundové.

Výherní fotografii a podrobnosti k fotografické soutěži nalezete na internetovém portále: www.ovpm.org/en/literally_owhc.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: