aktualizováno 14. 2. 2021

V neděli jednal krizový štáb, usnesl se na rozšíření provozní doby městského úřadu

Na základě nového nouzového stavu, který vyhlásila Vláda ČR, zasedal v neděli 14. února 2021 Krizový štáb ORP Český Krumlov. Vládní opatření o omezení fungování orgánů veřejné moci již nestanovují provozní dobu úřadů, proto krizový štáb doporučil úřadům na území ORP Český Krumlov stanovit úřední hodiny v rozsahu minimálně pondělí a středa od 8 do 17 hodin. Tyto úřední hodiny budou platit na Městském úřadu Český Krumlov od 15. do 28. února 2021.

„Nadále platí, že mimo otevřené dny se mohou klienti objednat přes online rezervační systém na přesný termín. Objednávkový systém se nám velmi osvědčil, po dobu trvání tohoto mimořádného stavu jsme také navýšili kapacity objednaných návštěv,“ uvádí tajemník úřadu Radim Rouče. Úřad také stále preferuje elektronický nebo telefonický kontakt s klienty.

Nedělního jednání krizového štábu byla přítomna i ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová, jež informovala o aktuální situaci v kraji. Jihočeský kraj je v porovnání s ostatními kraji ve stabilizované situaci, denně přibývá cca 350 osob s nákazou koronavirem. Apelovala na dodržování protiepidemických opatření, která fungují, nicméně jsou lidmi často porušována.

Školy stále představují velké riziko přenosu nákazy, nicméně dle vládních prognóz se počítá s jejich otevřením 1. března 2021. V jednání zůstává testování dětí před vstupem do škol prostřednictvím slinných testů, které v současné době existují, jsou certifikované a fungují.

Maloobchody a služby zůstávají zavřené, noční zákaz vycházení je taktéž v platnosti. Knihovny a restaurace mohou provozovat výdejní okénka.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: