aktualizováno 11. 8. 2022

SK Vltava Český Krumlov

Sporty

  • rafting
  • kanoistika

Sportovní oddíl SK Vltava Český Krumlov sídlí ve svém vlastním klubovém zařízení v Českém Krumlově na Třídě 5. května.
Oddíl provozuje poměrně pestrou činnost od aktivit společenských přes turistické akce po ryze sportovní program.

 

Zprávy

LETNÍ OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2024

Jihočeský kraj letos hostil XI. letní Olympiádu dětí a mládeže, která se konala od 23. do 27. června 2024. Tato prestižní sportovní událost přivítala přibližně 3 500 mladých talentů z celé České republiky, kteří se utkali ve více než 20 sportovních disciplínách. Města České Budějovice, Tábor a Hluboká nad Vltavou se stala dějišti této akce, jejímž cílem byla nejen podpora sportovního ducha a zdravého životního stylu mezi mládeží, ale také možnost reprezentovat své kraje a zažít atmosféru velké sportovní soutěže.

Za SK Vltava se do reprezentačního družstva Jihočeského kraje nominovaly Natálie Novotná (žákyně starší) a Dorota Myšková (žákyně mladší). Naše holky reprezentovaly Jihočeský kraj ve slalomu, sprintu a dokonce také kayak crossu. 

Naše mladé sportovkyně se na letní olympiádě dětí a mládeže v roce 2024 rozhodně neztratily a dosáhly řady významných úspěchů. Natálie Novotná se v individuálních i týmových disciplínách několikrát umístila na stupních vítězů. Jejich úsilí a odhodlání jsou inspirací pro všechny mladé sportovce.

SVĚTOVÝ POHÁR V ITALSKÉ MEZZANĚ 2024

Kristina Novosadová dovezla bronzovou medaili ze Světového Poháru v italské Mezzaně.

Minulý týden pokračoval seriál Světového Poháru ve sjezdu na divoké vodě v Itálii na řece Noce. V údolí Val di Sole se pořádaly poslední dva závody z letošní série. No a samozřejmě nesměli chybět ani naši českokrumlovští reprezentanti.

Řeka Noce umí být opravdu nevyzpytatelná. Za poslední tři roky, co tuto řeku jako ddíl navštěvujeme se ještě nestalo, že bychom zažili tak velkou vodu, na které tam Adam Ondřich, Kristina Novosadová a Pavel Šafařík závodili. Byla to pro ně veliká výzva, kterou úspěšně zvládli
Adam Ondřich závodil v kategorii C1 pouze jako předjezdec, a tak se do konečných výsledků bohužel nepočítá. Adam ovšem nabíral cenné zkušenosti, které jako mladý závodník potřebuje!

Pája Šafařík závodil se svým plzeňským parťákem Jáchymem Hanzelem na C2. V klasiku se umístili na 10. místě a ve sprintu na 9. Pro tyhle věkem ještě juniory byl tenhle závod opravdovou výzvou!

Kristina Novosadová je na divokých vodách už téměř jako doma! V klasickém závodě se umístila v kategorii K1 ženy na 8. místě a ve sprintu se umístila na místě 3.

Společně se Světovým Pohárem v Severní Makedonii, kde reprezentovala Saša Plachtová, tak skončila série SP ve sjezdu na divoké vodě pro rok 2024.

Celkem tak naše holky dovezly čtyři medaile!
Saša Plachtová: 2x 2. místo a 1x 3. místo
Kristina Novosadová: 1x 3. místo

Celkově se ve Světovém Poháru 2024 pak Saša umístila na v kategorii C2 žen s parťačkou Elou Střechovou z Dolních Kounic
No a co dál?

Adama Onřicha, Samuela Vejnara, Kristinu Novosadovou a Páju Šafaříka čeká již příští týden první vrchol sezony Mistrovství Evropy juniorů a U23 ve Švýcarsku. 

 

MČR DVŮR KRÁLOVÉ

O víkendu 8.-9.6. se závodilo na Labi ve Dvoře Králové. Nebyly to jen tak nějaké závody, ale rovnou MČR dorostu a žáků v dlouhém sjezdu

Sobotní závod patřil dorostencům. V tento den si na trati dlouhé 2,5 km mohli vyjet své mistrovské tituly a také poslední body do reprezentačního družstva pro nadcházející ME Juniorů a U23 ve Švýcarsku, které se bude konat první týden v červenci.

Dorostenci závodili jak ve svých individuálních kategoriích, tak i v hlídkách. No a jak to dopadlo?

1. místo Pavel Šafařík a Jáchym Hanzel (Loko Plzeň) na C2 vyjeté místo v juniorské reprezentaci
1. místo Čeněk Hitha a Mikoláš Palouda na C2
2. místo Filip Kopřiva a Matěj Myška na C2
2. místo Pavel Šafařík na K1
2. místo Čeněk Hitha na C1
3. místo Filip Kopřiva na C1
1. místo hlídka 3x C1 DM Hitha, Kopřiva, Myška
1. místo hlídka 3x C2 DS Kopřiva, Hitha, Myška, Palouda, Hanzel, Šafařík
2. místo hlídka 3x K1 DS Palouda, Šafařík, Talíř
2. místo hlídka 3x K1 DS Šafaříková, Novotná, Celnerová

Neděle patřila pak žákům. Stejné podmínky, stejně dlouhá trať, stejné boje v individuálních i v hlídkových kategoriích.

1. místo Natálie Novotná na K1
1. místo Natálie Novotná na C1
2. místo Štěpán Vošalík a Petr Matušinec na C2
3. místo Kateřina Kasperová na C1
2. místo hlídky 3x K1 ZM Myšková, Kintzlová, Kasperová
2. místo hlídky 3x C1 ZM Myšková, Kintzlová, Kasperová
3. místo hlídky 3x K1 ZM Matušinec, Vošalík, Kasper

Celkem jsme jako oddíl do Krumlova přivezli 17 medailových pozic! Z toho 6 zlatých, 7 stříbrných a 3 bronzové.

Děkujeme moc, že nám fandíte, pomáháte a věříte.

SVĚTOVÝ POHÁR V SEVERNÍ MAKEDONII

Alexandra Plachtová reprezentovala ČR na prvním a druhé závodu Světového Poháru ve sjezdu v Severní Makedonii a dovezla první mezinárodní medaile!


Ve městě Veles se při velmi vysokých teplotách a vlhkosti bojovalo o první letošní mezinárodní medaile ve sjezdu na divoké vodě. Závodilo se jak ve sprintu, tak v klasiku, který byl sice na lehké trati, ale za to byl opravdu dlouhý. Měřil téměř 5 km.


Saše se na singlkánoi dařilo ve sprintu, ve kterém dosáhla na bronzovou pozici Porazila ji Cecilie Panato z Itálie a Katarina Kopunová ze Slovenska. V klasiku pak skončila na 4. místě Na deblkánoi závodila se svojí parťačkou Elou Střechovou z oddílu VS Dolní Kounice a v obou závodních disciplínách se jim společně povedlo dosáhnout na stříbrná místa.


Saši krátký komentář k závodům a taky super výsledky ostatních závodníků si můžete přečíst na webu kanoe.cz

Další dva závody SP začínají už zítra na řece Noce v itálském údolí Val di Sole! Zde reprezentují oddíl a zároveň ČR Kristina Novosadová v kategorii K1 ženy a Adam Ondřich jako předjezdec na C1. Řeku mají pořádně divokou a technicky náročnou, tak jim držíme palce, aby se co nejrychleji dostali ze startů do cíle.

VÝSLEDKY NAŠICH SPORTOVCŮ NA ZÁVODECH VE VELTRUSECH

O víkendu 18. a 19. května se naši sjezdaři zúčastnili 7. a 8. závodu Českého poháru ve sprintu ve Veltrusech. Tyto závody byly klíčové pro získání posledních nominačních bodů do reprezentačního týmu. Naši sportovci předvedli skvělé výkony a některým se podařilo dosáhnout významných úspěchů.

Sobotní závody
Naši sportovci předvedli v sobotním závodě výborné výkony. Adam Ondřich se zařadil mezi nejlepší singlkanoisty a Kristina Novosadová dominovala mezi kajakářkami. V top 10 kajakářů se umístil i Samuel Vejnar, zatímco Alexandra Plachtová excelovala mezi singlkanoistkami. Posádka Adam Ondřich - Samuel Vejnar předvedla vynikající výkon v kategorii deblových posádek.

Naši mladší závodníci mají stále čas dosáhnout na nejvyšší příčky výsledkových listin, ale jejich výkony byly už teď skvělé. Nelze jmenovat všechny, ale každý z našich sportovců si na této trati zažil jak neúspěchy, tak i úspěchy. Kajakář Mikoláš Palouda předvedl nádherné jízdy a svým časem překonal mnoho starších soupeřů. Čeněk Hitha a Filip Kopřiva sbírali cenné zkušenosti na singlkanoi, stejně jako naše závodnice Alena Šafaříková a Natálie Novotná, které se kromě své hlavní kategorie (K1 ženy) odvážily soutěžit i na singlkanoi. Pamatujme, že kdo nechybuje, ten se nezlepšuje – každý závod je krokem vpřed.

Následoval rychlý závod akademického MČR, kde si užil svou chvilku slávi Adam Ondřich.

Dramatickou tečkou na závěr dne byly především závody hlídek, kde jsme dosahovali rekordních časů na trati a sbírali body do naší oddílové soutěže Krysa Cup. Navíc jsme získali několik cenných kovů, což přidalo naší radosti a hrdosti na výkon celého týmu.

 

Nedělní závody

Neděle byla pro mnohé závodníky velmi nervózní, neboť se rozhodovalo o posledních místech v reprezentačním týmu. Pojďme se tedy podívat, kdo z našich sportovců vyrazí reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa ve španělském městě Sabero. 

Přehled reprezentantů z našeho klubu najdete na našem webu:

https://www.skvltava.ckrumlov.cz/cz/cp-veltrusy-2024/

 

Děkujeme všem našim sportovcům za skvělou reprezentaci klubu a gratulujeme nominovaným k jejich úspěchům. Přejeme jim hodně štěstí a úspěchů na nadcházejícím mistrovství světa ve španělském Saberu, které se bude konat v srpnu. Věříme, že jejich tvrdá práce a odhodlání přinesou další úspěchy!

KRUMLOVSKÝ DOWN-TOWN ROKU 2024 ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

O víkendu 10. – 12. května bylo na Vltavě v Českém Krumlově opět rušno. Na řece se během tří květnových dnů odehrály čtyři jednotlivé závody. Celý program odstartoval páteční dlouhý sjezd, v rámci kterého se odehrálo mistrovství České republiky v kategorii C2 mix. Sobotní dopoledne patřilo slalomovému závodu, odpoledne se naopak soutěžilo ve sprintu. Třídenní blok zakončil nedělní závod ve slalomu.

Pátek - Dlouhý sjezd
Závod dlouhého sjezdu, který startoval u krumlovské loděnice ve Spolí a končil u Porákova mostu, měřil zhruba pět kilometrů. Právě kvůli závodní trase vedoucí přes celý Český Krumlov je pojmenován tento závod Down-town (v překladu „dolů městem“). Meandry Vltavy, historické centrum a tři krumlovské jezy vnášejí do dlouhého sjezdu unikátní atmosféru.

Na start se postavili závodníci z řad předžáků, žáků, dorostenců, dospělých i veteránů. Celkově nejlepšího času dosáhl na této trati Jan Šindelář, který jel v kategorii K1 muži s časem 11 minut a 53 vteřin, čímž o dvě vteřiny překonal svůj čas z loňského roku. V kategorii kajakářek zvítězila českokrumlovská jednička Kristina Novosadová s časem 13 minut 59 vteřin. Kategorii singlkanoistů ovládl taktéž krumlovský závodník Adam Ondřich s časem 14 minut 19 sekund.

Zlatým hřebem tohoto závodu bylo mistrovství České republiky v kategorii C2 mix. Po těsném souboji a nabité konkurenci si pro titul mistrů České republiky dojela posádka Samuel Vejnar – Marie Němcová. Pouhé tři vteřiny za nimi dojela posádka Karolína Paloudová - Václav Švadlena a odváží si tak titul vicemistrů. Celkové třetí místo patří dvojici Kristina Novosadová - Petr Šmakal.

Sobota - Slalom a Sprint
Po náročných sjezdech přišly na řadu dva sobotní závody. První z nich byl závod ve slalomu, známý jako závod „O pracku krumlovského medvěda“. Záludná technická trať nedala nikomu nic zadarmo. Navíc se soutěžilo o pracku krumlovského medvěda, kterou může vyhrát pouze jeden závodník. Výsledek se počítá dle složitých koeficientů, tudíž nejde pouze o čas, ale i věk, pohlaví, kategorii a podobně. Tuto trofej vybojoval zplzeňský závodník Jan Šindelář, který dominoval v kategorii K1 muži. Ženy na singlkanoi i na kajaku ovládla brněnská závodnice Marie Němcová. Mezi muži na singlu zvítězila živoucí legenda ne jen našeho klubu Lukáš Novosad.


Druhou část dne tvořil sprint, který se jel na stejné trati jako slalom. Po dojetí posledního závodníka čekalo na všechny slavnostní vyhlášení a večerní program v podobě živé muziky. Na krumlovské loděnici zahrála nová kapela Black Lightness. Radovánky nebyly příliš dlouhé, neboť ráno všichni opět závodili, tentokrát pouze ve slalomu.

Neděle - Závěrečný Slalom

Nedělní slalom a s ním i změna trati přinesla opět záludné kombinace, se kterými se všichni závodníci řádně vypořádali. Celé závody se vydařily a vítězové i poražení si odvážejí mnoho zkušeností do dalších závodů. Nic by se nemohlo konat bez organizace oddílu SK Vltava Český Krumlov a podpory města Český Krumlov.

Děkujeme všem závodníkům, divákům a organizátorům za úspěšný víkend plný sportovních výkonů a těšíme se na příští rok!

 

Autor: Filip Kopřiva

Český pohár žáků v Opavě

O víkendu 4. a 5. května se naši sportovci zúčastnili prestižního Českého poháru žáků ve vodním slalomu v Opavě. Akce přilákala mladé talentované vodní slalomáře z celé republiky, kteří se utkali na náročné trati. Naši závodníci předvedli skvělé výkony a dosáhli výborných výsledků.

VÝSLEDKY NAŠICH SPORTOVCŮ:

K1M (Kajak muži):

  • Štěpán Sedláček se umístil na 27. místě s časem 129,44 s (12 penalizace). V druhém kole zlepšil čas na 117,58 s, avšak s 14 penalizací skončil s celkovým časem 131,58 s.
  • Viktor Šafařík dokončil závod na 49. místě s časem 147,52 s (8 penalizace) v prvním kole. V druhém kole si čas zlepšil na 126,73 s, avšak přidal 8 penalizací a skončil s časem 134,73 s.

K1Z (Kajak ženy):

  • Natálie Novotná se umístila na 20. místě s časem 139,36 s (6 penalizace) v prvním kole. V druhém kole dosáhla času 144,98 s s 2 penalizací, což jí přineslo celkový čas 146,98 s.
  • Amélie Celnerová skončila na 22. místě s časem 146,05 s (10 penalizace) v prvním kole. V druhém kole, kvůli 52 penalizacím, skončila s časem 207,14 s.

C1Z (Canoe ženy):

  • Natálie Novotná závodila také v kategorii C1Z a umístila se na 20. místě s časem 139,36 s (6 penalizace) v prvním kole a s časem 144,98 s (2 penalizace) v druhém kole, což jí přineslo celkový čas 146,98 s.

 

Naši sportovci předvedli skvělou odhodlanost a výkony. Přestože konkurence byla velmi silná, ukázali, že se mohou měřit s nejlepšími v republice. Děkujeme všem závodníkům za jejich úsilí a reprezentaci našeho klubu.

Český pohár na Kamenici

Po klidné Čeňkově Pile nás konečně čekaly závody na pořádně divoké Kamenici. Z loděnice jsme vytáhli postarší speciály a najížděčky, které u některých účastníků zájezdu pamatovaly ještě Gustava Husáka. Ti zkušenější vzali i své novinky a věřili svým zkušenostem, popřípadě chráničům. Mladší závodníci, kteří měli dorazit na trénink, zůstali kvůli nepříznivé předpovědi raději doma a nechali nás tak samotné. Jelikož se náš oddíl již dostatečně rozrostl, zakořenili jsme také v Praze, odkud vyrazila druhá, neméně početná skupinka pražských kaváren.

Kvůli nedostatku vody v řece při tréninku jsme museli průtok podpořit častým vyprazdňováním nádrží při návštěvě podniku, který se nacházel přímo v přízemí našeho ubytování. Tento počin se nám vydařil a druhý den jsme již mohli nejen trénovat, ale dokonce i závodit. Tréninkové jízdy se nám skvěle vydařily, až na pár eskymáckých obratů, vyplavání a zlomení skoro nové lodi, kterou Mikeš použil místo své staré kocábky ve druhé jízdě. Ve skvělé náladě a ještě lepším počasí, kdy teploměr nepřesáhl pět stupňů a déšť neustával, jsme se chystali na závod.

Co se závodních jízd týče, tam jsme svoji pověst plaveckého oddílu nepotvrdili, což naštěstí napravil náš nejlepší kajakář Sam hned v další tréninkové jízdě, kdy si tam jeden bazén dal. Tím ale naše plavecké výkony pro tento víkend skončily a mohli jsme se plně soustředit na boje o titul mistrů republiky. Ale ještě předtím jsme se museli sblížit o patro níž na večeři a parádním koncertě.

V neděli se mraky již rozpustily a přišlo nás pozdravit i sluníčko, ale teploty se minimálně poránu moc nezvýšily, ba naopak. To nám však nezabránilo ve skvělých výkonech a ze studené Kamenice jsme vylovili hned tři medaile ve všech třech barvách. Po závodech jsme dostali od veterána divokých vod a hlídkového specialisty z minulého týdne radu na další roky, a to že když nebudeme jezdit přes kameny, tak nás to nejenom zrychlí, ale dokonce to pomůže i ve výdrži našich lodí a ušetří nám to čas při lepení.

Více si můžete přečíst na našem webu: 

https://www.skvltava.ckrumlov.cz/cz/cp-kamenice-2024/ 

První Český pohár v klasickém sjezdu je za námi

MČR ve sjezdových hlídkách, první dva České poháry, první nominační body. O víkendu proběhly sjezdové boje na řece Otavě.


Tak, jako každý rok, se i letos konečně rozjela série sjezdových závodů Českého poháru. O víkendu 13. a 14. dubna se závodilo na řece Otavě, přesněji na klidném úseku ze Sušice do Čepice.


A abychom vám v tom množství závodů udělali tak trochu pořádek, představte si sebe sami jako závodníka SK Vltava. Je pátek ráno a vy se scházíte na loděnici ve Spolí, kde vás čeká navazování závodních lodí, pomáháte mladším členům vše zabalit a k tomu pojídáte výborné makové koláčky, které upekla pro celou vaší výpravu Kája Paloudová. Po kontrole a nasednutí do auta vyrážíte na cca devadesáti minutovou cestu autem směrem Vodácký kemp Sušice, kde hned po příjezdu dáte s týmem dvě tréninkové jízdy na závodní trati. Počasí vám přeje, vy rozmýšlíte, kde se na řece jede rychleji, kde je víc vody a taky se těšíte na oddílovou čočkovou polévku, kterou si dáte po druhé jízdě v cíli. 

Je sobota ráno a vás čeká 1. závod Českého poháru. Zároveň je tento závod i MČR veteránů a první možností, kde sbírat nominační body na letošní Mistrovství Světa ve sjezdu. Dáte si jednu jízdu na rozjetí. Trvá vám přibližně patnáct minut. Vy jste zahřátí a už se těšíte, až uslyšíte odbouchlou časomíru vašeho startu. Po dopoledni to máte všichni za sebou a porovnáváte výsledky, svačíte a převlékáte se do suchého oblečení. Odpočíváte a nahlašujete složení hlídek hlavním trenérům, kteří už netrpělivě sepisují jména a registrační čísla závodníků. Odpoledne to přichází, první z malých vrcholů sezóny pro oddíl SK Vltava. Je jím MČR hlídek v klasickém sjezdu. Vás čeká tedy ještě jedna stejná závodní jízda, ale tentokát se dvěma parťákama z oddílu (nebo s pěti pokud jedete deblovou hlídku). Máte za úkol se jako trojice společně co nejrychleji dostat ze startu do cíle v maximálním rozpětí deseti sekund. Odpoledne v týmovém duchu pomalu končí, oslavují se velké i malé tituly a v autech na cestě ze závodiště to řinčí medailema. Máte toho plný brejle, jste unavení a i dost hladoví. Přeci jen jste dneska odjeli na plno dvě až čtyři závodní jízdy, kde jste v každé tepali okolo 180 tepů za minutu. To člověku sebere energii. Nedá se nic dělat, tituly se musí oslavit, a jak jinak než pořádnou teplou večeří v Pivovaru u Švelchů kousek od centra Sušice.

V neděli ráno se vám vstává těžce. Celé tělo vás bolí, jste unavení, ale i tak se potřebujete vzchopit, jelikož boje o další nominační body nebo o mistrovské tituly kategorie U23 teprve přichází. Přejíždíte k závodní trati a více méně opakujete sobotní dopolední program. V cíli pak gratulujete novopečeným Mistrům ČR v kategorii U23 a také juniorským parťákům, kteří sbírali první body na letošní Mistrovství Evropy juniorů a U23. Balíte materiál, loučíte se s ostatními závodníky a vydáváte se na cestu zpět do Krumlova, unavení, ale spokojení. Držíte se hesla: Lepší, než se válet doma na gauči a taky lepší, než dostat drátem do oka.

Teď nějaká čísla a úmístění podle důležitosti závodu.


MČR V HLÍDKÁCH V KLASICKÉM SJEZDU:

Zlato: 3x C1 muži ve složení: M. Novák, A. Ondřich, V. Švadlena

Zlato: 3x C1 ženy ve složení: A. Plachtová, K. Novosadová, K. Paloudová

Stříbro: 3x K1 ženy ve složení: A. Plachtová, K. Novosadová, K. Paloudová

Stříbro: 3x C2 muži ve složení: Ondřich/Vejnar, Novák/Haleš, Novosad/Švadlena

 

MČR U23 V KLASICKÉM SJEZDU:

Zlato: Samuel Vejnar/Adam Ondřich C2 muži

Stříbro: Kristina Novosadová C1 ženy

Bronz: Samuel Vejnar K1 muži

Bronz: Kristina Novosadová K1 ženy

Bronz: Adam Ondřich C1 muži


MČR VETERÁNŮ V KLASICKÉM SJEZDU:

Zlato: Václav Švadlena C1 muži veteráni mladší

Zlato: Lukáš Novosad C1 muži veteráni


Karolína Paloudová pak oba dva dny ovládla v celkovém pořadí kategorii C1 žen. Dvakrát celkově druzí byli deblíři Vejnar/Ondřich, dvakrát třetí Kristina Novosadová v C1 ženách a ve své hlavní kategorii K1 ženy se v sobotu umístila na druhém a v neděli na celkovém třetím místě. Dvě bramborové pozice si odvezli Adam Ondřich v C1 mužích a Alexandra Plachtová v C1 ženách. Z pohledu juniorské kategorie si velice dobře vedly deblířské posádky Palouda/Hitha, kteří v sobotu ovládli kategorii C2 juniorů a v neděli skončili na místě čtvrtém, posádka Hanzel/Šafařík v sobotu čtvrtí a v neděli to dokázali urvat na stříbrnou pozici mezi juniory. Všichni zmínění závodníci si odnášejí z Otavy slušný počet nominačních bodů do české reprezentace, ať už seniorské, juniorské nebo U23. Nominace tím ovšem zdaleka nekončí. Seniory čekají ještě sprintové boje, stejně tak juniory, kteří k tomu budou mít ještě jeden závod v klasiku.


Letošní vrcholy sezóny pro seniory je Mistrovství Světa ve sjezdu ve španělském Saberu (14.-18.8.). Vrchol pro mladší bude Mistrovství Evropy juniorů a U23 ve švýcarském Dallenwillu (3.-6.7.).


Rozhodně se máte letos na co těšit, tak nám nepřestávejte fandit a sledujte nás. I třeba na té naší loděnici, kde to všechno začíná.

Adam Ondřich na závodech ve Francii

Během posledního březnového víkendu se středem pozornosti našeho oddílu sice stala řeka Sázava, ale jeden z našich závodníků vyrazil porovnat své síly do Francie. Adam Ondřich se společně s posádkou RK Company vydal do městečka Vigeois na jihu Francie, kde probíhaly národní kvalifikační závody na úchvatné řece Vézère. Ačkoli podmínkou pro účast v závodě bylo absolvovat minimálně čtyři veřejné závody ve Francii, pro Adama to nebyl problém a vyjednal si vyjímku.

V neděli se konaly sprintové závody, kterých se Adam nezúčastnil, jelikož dorazili na místo konání až v pozdních nočních hodinách. Pro něho byl tak důležitý až pondělní klasický sjezd, který měřil přibližně 6 km. Trať měl dobře najetou díky jednomu předchozímu tréninku, a tak si Adam mohl plně vychutnat krásné velké vlny, které ho provázely po celé trase závodu. 

V kategorii C1 muži obsadil celkové 13. místo a ve své věkové kategorii U21 dosáhl druhého místa. Adam si tak odvezl nejen dobrý pocit ze svého výkonu, ale také poznal nové přátele z Francie a odnesl si spoustu nezapomenutelných zážitků.

Sjezdové závody na Sázavě

Během velikonočních prázdnin jsme se vydali na soustředění a závody na řece Sázavě. Minulý rok to sice moc nevyšlo, ale tenhle rok nám štěstíčko přálo a Sázava tekla. 

První den jsme ihned po příjezdu rozjeli dva ranní tréninky, následované třemi odpoledními. Po vyčerpávajících trénincích jsme se ubytovali a hned po aklimatizování jsme objevili nedaleké fotbalové hřiště, kde byli místní hráči fotbalu, ke kterým jsme se přidali. Po ukrutné porážce místního týmu (9:1) jsme zamířili rovnou do postele.

Páteční den začal ranním tréninkem, zaměřeným na třetinky. Odpoledne jsme se rozhodli pro běhání a vydali jsme se z Prosečnice na vyhlídku. Hned po výběhu nás čekal obrovský krpál na kterém jsme se rozdělili na několik skupin. Ačkoli jsme se na vrchol již nedostali všichni pohromadě, všechny skupiny dorazily na cílovou čáru v pořádku. Jedinou nepříjemností byla alergická reakce neznámého původu, kterou utrpěl Kristián, ale nakonec se situace uklidnila a Kristián se rychle zotavil.

Zejména sobotní den byl nabitý energií, protože jsme se těšili na naše první závody v této sezóně. Samuel Vejnar ukázal skvělý výkon v kategorii K1 muži a zaslouženě obsadil třetí místo. Dvojice Mikoláš Palouda a Čeněk Hitha dominovala v kategorii C2 muži, což byl skvělý úspěch pro náš tým.

V neděli zase vynikl Kristián Lamač, který oproti sobotním výsledkům výrazně poskočil v žebříčku. Z 28. místa se vyšplhal na celkové 19. místo a dokonce obsadil 6. pozici mezi dorostenci staršími. To je opravdu impozantní zlepšení a dává nám další motivaci do budoucích závodů.

Soustředění a zejména závody jsme si opravdu užili. Porovnali jsme síly s našimi přáteli z jiných oddílů a zjistili jsme, kdo během zimy pilně trénoval a kdo trochu polevil.

Už se těšíme na to, co nám přinese nová sezóna.

 

Samuel Vejnar zabodoval na závodech v Brně

V sobotu 23.3.2024 se na vodách řeky Svratky odehrál nejen sjezdový závodní den, ale i klání v síle a odolnosti vůči přírodním živlům. Závodníci se vydali na trať, která nejen testovala jejich fyzickou kondici, ale také jejich schopnost přizpůsobit se promněnlivým podmínkám. Tohoto závodu se za náš oddíl zúčastnil Samuel Vejnar. 

Začátek dne byl slibný, až idylický, jakoby samotná příroda přála účastníkům. První závod, tratě na tři kilometry, začínal a končil u loděnice. Slunečné počasí a voda nezčeřená jedinou vlnkou přála rychlému tempu závodníci měli ideální podmínky k dosažení svých nejlepších výkonů. Nicméně, jak se ukázalo, nebylo to jenom o fyzické zdatnosti. Technické dovednosti a strategie hrály klíčovou roli. Samuelovi se podařilo vybojovat druhé místo, jen o necelých sedm vteřin za vítězem. 

Druhý závod, tentokrát na 1500 metrů, přinesl nové výzvy. Počasí se začalo obracet a zpočátku příznivé podmínky se změnily v test odolnosti vůči nárazovému větru a občasným dešťům. Přestože se mnozí závodníci museli vypořádat s nepříznivými podmínkami, závod byl vyrovnaný a plný vzrušujících momentů. Samuel i v tomto závodě skončil na druhém místě, tentokrát však jen o vteřinu za vítězem. 

Druhé místo se však Samuelovi velice zalíbilo, protože stupně vítězů byly tak krásně umístěné, že závodníky na druhém místě zakrývala větev stromu. O tom už se můžete sami přesvědčit na fotkách ze závodu. 

SK Vltava ve Španělsku

Ve španělském městě Empuriabrava se mezi 23. únorem a 10. březnem konalo intenzivní soustředění reprezentačního družstva. Této akce se zúčastnilo celkem sedm našich talentovaných závodníků: Karolína Paloudová, Kristina Novosadová, Alexandra Plachtová, Adam Ondřich, Samuel Vejnar, Martin Novák a Jakub Kasper.

Během těchto čtrnácti dnů získali sportovci cenné teoretické znalosti v oblasti techniky pádlování, správné výživy a motivace. Nejvyšším cílem soustředění bylo nepádlovat co nejvíce kilometrů, a to jak v tréninku na vodě, tak v tréninku mimo vodu. Průměrná napádlovaná vzdálenost dosáhla úctyhodných 200 km, což svědčí o vysoké úrovni výkonnosti a odhodlání našich závodníků.

Jakub Kasper, poprvé se zúčastnivší soustředění, zažil nečekané dobrodružství, když si při tréninku na moři vyhodil rameno. S námahou se musel dostat z vody zpět na pevninu a jak sám uvádí, vše dobře dopadlo. Ve svém rozhovoru se s námi podělil o své pocity a zážitky nejen z tohoto dobrodružství.
 

ROZHOVOR S JAKUBEM KASPEREM:

Jaké to bylo na tvém prvním reprezentačním soustředění ve Španělsku? Jaké dojmy si odnášíš?

Jakub: Měl jsem již zkušenosti z loňského soustředění v Ardeche, kde jsem poznal většinu týmu, a proto jsem se těšil na každý den. Vždy jde být přesnější a dosáhnout toho, co mě baví, na maximum.
 
Jaká byla tvá nejoblíbenější chvíle během soustředění?

Jakub: Moc jsem si oblíbil společné vaření, které mi připadalo jako skvělý způsob, jak stmelit tým, ačkoli výsledky ne vždy odpovídaly plánu.
 
Jaké bylo tvé nejtěžší cvičení nebo trénink během soustředění?

Jakub: Každý trénink byl náročný, ale nejtěžší byly pro mě míčové hry ve volném čase, přestože mě baví. Myslím, že v nich trochu selhávám.
 
Co bylo největší výzvou při přizpůsobení se novému prostředí a tréninkovému režimu?

Jakub: Nejtěžší bylo dodržování disciplíny a udržení pořádku.
 
Jaká byla atmosféra v týmu? Jak jste si rozuměli s ostatními závodníky?

Jakub: Každý je jiný a může se chovat podle svého. To ovlivňuje vztahy v týmu a kolektivní duch. Nicméně věřím, že držíme pospolu a dokážeme vytvořit skvělou atmosféru.
 
Jak jsi zvládl zranění ramene, které jsi během soustředění utrpěl? Jaký byl průběh a jak se cítíš nyní?

Jakub: Nejtěžší bylo neutopit se ve vlnách při cestě ke břehu a zároveň si udržet klid v hlavě. Díky rychlé reakci fyzioterapeuta z Olomouce bylo rameno během několika minut zpět v pořádku, ale teď mě čeká dlouhá rekonvalescence.

Vodácký Florbal Cup 2024

O víkendu se junioři z našeho oddílu vypravili do Prahy na vodácký florbal cup. Celou zimu se na tréninkách v tělocvičně pilovala technika a připravovalo se na tento osudný den. (Škoda že na ně nikdo nechodil.) To víte, jak řekl Piškot trenér, kanoistika není jen o pádlování, ale také o florbalu.

Před prvním zápasem ze všech čišelo sebevědomí a všude panovala euforická nálada, ale bohužel neplatí: jak na vodě, tak na hřišti a po prvních pár minutách bylo vše jinak. Při prvním pohledu na hradecký tým, proti kterému měli hrát, bylo patrné hned několik rozdílů. Zkrátka všichni zde byli minimálně dvakrát větší než největší z našich hráčů. Ale tím se nikdo nenechal odradit a vrhli se do toho. Avšak postupem času po ustavičném, přesto neúčelném lítání po hřišti a pátém gólu pro druhou stranu, nálada pomalu začala upadat, až nakonec všichni vypadali jako hromádka neštěstí. 8/0 pro Hradec. Hradečtí je jedinkrát nenechali zmocnit se míčku.

Junioři se tím nenechali rozhodit a s novým zapálením se vrhli do druhého zápasu se Splašenými lenochody. Míhali se po hřišti tak rychle že je lidské oko téměř nestihlo postřehnout, ale míček se držel naší branky zuby nehty. 10/0 pro lenochody. Nad jejich zarmoucenými, strhanými výrazy se až lámalo srdce.

Když už to vypadalo že pro ně nezbývá naděje, spatřili tým českých reprezentantů, který měl být jejich posledními soupeři a svitla v nich naděje. Sice byli minimálně třikrát tak větší než oni, ale jejich motorika a bystrý zrak už nesloužily tak, jako dříve. Ne kvůli stáří, ale kvůli počtu vypitých škopků. Vypadalo to tedy na vyrovnaný zápas. Naši se hbitě prosmekávali mezi potácejícími se soupeři a zuřivě se bili do posledního dechu, davy fanoušků křičely, každou vteřinu to vypadalo že se blíží jejich vysněný gól, když v tom...konec. 11/0 pro českou reprezentaci.

Zdrcené pohledy našich juniorů byly k neunesení. Ani jeden jediný gól. Když vtom jim přišla nabídka na friendly battle (přátelský zápas) s mladými Pražáky. V jejich očích se objevil zvláštní masochistický lesk. Buď teď nebo nikdy. Bitva na život nebo na smrt, odráželo se jim v očích. Přátelský zápas nabyl nových rozměrů, jehož název nemohl být více ironistický, protože zde nebylo známky přátelství. Brutální zápas začal. Florbalky třískaly, míček lítal od branky k brance, brankáři byli plní modřin, avšak gól pořád nikde. Začala se jich zmocňovat čím dál tím větší zuřivost, která vyvrcholila přehozením soupeře přes mantinel. "Ale no tak kluci, vždyť je to JEN přátelský zápas." zaznělo z úst rozhodčího a zápas skončil. 2/0 pro Prahu. našich juniorů gól nikde. Zuřivost vystřídalo zoufalství, zoufalství, lítost a pak přišlo na řadu odhodlání. Odhodlání, že příští rok budou mít natrénováno, že příští rok všem vytřou zrak. A poté, spokojeni s touto myšlenkou, se odebrali na koncert Klacků z lesa, nejlepší skupiny pod Sluncem, pořádně to rozjet, protože když už v ničem jiném, tak v tom jsou zase mistři oni.

 

 

Alenka Šafaříková

Sponzoři a partneři

Mapa Zobrazit na mapy.cz

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: