aktualizováno 4. 12. 2017

Slovo starosty Dalibora Cardy

Starosta města Český Krumlov Dalibor CardaBlíží se konec roku a s ním i tradiční bilancování. Jak rychle ten současný rok utekl, je otázkou pohledu každého z nás. V mnohém to také záleží, jak daný čas zaplníme aktivní a efektivní činností. Představitelé města s městským úřadem tento rok zasvětili strategickým plánům, které by měly udávat priority a činnost města v dalších letech. Mnoho těchto projektů by mělo mít podstatný vliv na další rozvoj města. Já osobně velmi kvituji, že ten nejdůležitější dokument byl tvořen za aktivní účasti a podpory českokrumlovské veřejnosti. Tím dokumentem je akční plán, který vychází ze strategického plánu.

Oba dokumenty představují soubor aktivit a úkonů, které by občané chtěli ve městě změnit či upravit. Mé zkušenosti ukazují, že zapojení veřejnosti do strategického plánování je důležitá, a především správná cesta. I úspěch této cesty je však podmíněn další tvrdou prací, naplněním podmínek a úkonů stanovených ve zmíněných dokumentech, ale také spoluprací občanů našeho města. Nedělám si iluzi, že vše poběží snadno. Mnoho úkolů podléhá zákonným normám, které se musí dodržet, které mají své striktně dané časové lhůty.

Mám rovněž radost z toho, že se v tomto roce kromě uvedeného povedlo i připravit realizaci staveb, po kterých se dlouho volalo, a mohou tak být realizovány v roce 2018. Především dlouho avizovaná rekonstrukce autobusového nádraží, rekonstrukce Nových Dobrkovic, oprava bytového domu v Domoradicích, úprava prostoru před vlakovým nádražím.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se aktivně podílí na městských projektech. Přeji si, abychom přesvědčili i další obyvatele města, že si vážíme jejich názorů, pokud jsou míněny a směrovány do rozvoje Českého Krumlova.

4. prosince 2017

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: