aktualizováno 14. 4. 2022

Sanace skály mezi Krumlovem a Větřním postupuje rychle, hlavní práce by mohly skončit do konce června

Od začátku března probíhají práce na sanaci skalního masivu nad silnicí z Českého Krumlova do Větřní. Na úseku je omezen provoz na jeden jízdní pruh, dopravu řídí semafory. Práce ale postupují rychle, omezení dopravy by tak mohlo skončit už na konci června namísto v září, jak bylo původně v plánu.

Sanační práce na skále u frekventované silnice II/160 na trase Český Krumlov – Větřní pokračují rychleji, než bylo plánováno. Provoz je nadále řízen světelnou signalizací, která vzhledem k současným intenzitám provozu dostačuje a řidiči tak netráví ve frontách příliš dlouhou dobu.

Pracovní prostor na silnici je už zkrácený o zhruba 100 metrů oproti původnímu rozsahu a dopravní omezení směřující provoz kyvadlově jen do jednoho jízdního pruhu by mělo skončit do 30. června 2022. Další práce už budou probíhat za plného provozu pouze s drobným omezením na okraji silnice či snížením rychlosti. O letních prázdninách, kdy je silnice vytížena přepravou vodáků a turisty směřujícími na Lipno, by tak sanační práce už neměly dopravu komplikovat.

Řidičům, kteří využívají tuto trasu k jízdě na Lipno od Českých Budějovic, doporučujeme s ohledem na zdržení v místě stavby využít trasu po silnici I/39 přes Černou v Pošumaví, nebo lépe silnici E55 (I/3) do Dolního Dvořiště a dále do Vyššího Brodu,“ uvádí starosta Dalibor Carda. Stejně tak při jízdě na Lipno ve směru od Prahy se lze vyhnout Českým Budějovicím i Českému Krumlovu, a to jízdou po trase Netolice – Lhenice – Horní Planá.

V případě, že by se intenzita provozu v místě stavby stupňovala a tvořily se neúměrně dlouhé kolony, je Jihočeský kraj ve spolupráci s městem Český Krumlov připraven zajistit alternativní řešení a dočasné odklonění části dopravy mimo tuto silnici.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: