aktualizováno 17. 5. 2022

Město podpoří více než osmi miliony kulturní akce, sportovní oddíly i sociální projekty. O dotaci zažádalo 70 spolků, organizací a jednotlivců

Folklórní soubory, fotokluby, autory knih, ale i sportovce, skauty nebo domovy seniorů podpoří město ze svého rozpočtu. Zastupitelé schválili na svém dubnovém jednání poskytnutí dotací z Programu podpory, který je každoročně vyhlášen začátkem února. O příspěvky na kulturní akce, sportovní a volnočasovou činnost nebo enviromentální projekty žádalo sedmdesát subjektů, které podaly celkem 126 žádostí. Město mezi ně rozdělí zhruba 8,3 milionu korun.

Na jednorázové projekty i dlouhodobou činnost získají žadatelé příspěvek z Programu podpory v sedmi různých oblastech. V Programu je zastoupena kultura, sociální a související služby, sport, volnočasové aktivity, zahraniční spolupráce, enviromentální výchova a stipendia pro studenty z nízkopříjmových skupin. U příspěvku pro studenty z nízkopříjmových skupin je lhůta pro podání žádosti prodloužena do 10. července.

 „Podporovat aktivity, které přispívají k dobrému životu obyvatel, je naším dlouhodobým záměrem. Přestože měla covidová pandemie zásadní vliv na rozpočet města, částku na Program podpory jsme neponižovali. Zůstalo alokovaných 8,3 milionu korun, které pomohou spolkům i organizacím pokrýt náklady na jejich činnost. Příspěvek dostanou jak známé instituce, které mají ve městě tradici, tak i nápadité a inovativní projekty jednotlivců,“ říká starosta Dalibor Carda.

Nejvíce žádostí o dotaci tradičně zastupovala kultura. Město obdrželo celkem 42 žádostí od pěveckých sborů, tanečních skupin, orchestrů a dalších, kteří se starají o kulturní vyžití v Českém Krumlově nebo reprezentují město svými vystoupeními u nás i v zahraničí. Dotaci tak obdrží například Krumlovští pištci, folklórní soubory Růže a Jitřenka nebo pěvecké sbory Perchta a Bellarie. Dotaci dostanou i českokrumlovští spisovatelé Jan Vaněček nebo Irena Vacková, kteří letos chystají nové publikace. Město také podpoří festivaly jako je Romfest či Festival barokních umění nebo Letní mezinárodní interpretační kurzy. Úspěšní žadatelé obdrží celkově 1,1 milionu Kč. Kultura má ještě navíc druhé kolo, kam mohou zájemci o podporu zasílat své žádosti od 1. do 30. června. Mezi ty pak může být rozděleno ještě dalších 100 tisíc korun.

Nejvíce financovaný je každoročně sport. Ani letos tomu nebude jinak a město podpoří 32 žádostí částkou 5,36 milionu korun, které půjdou na činnost místních sportovních oddílů, klubů i samostatných sportovců, hlavně dětem a mládeži. Dotace tak půjdou krumlovským hokejistům, karatistům, tenistům, badmintonistům, plavcům, fotbalistům, florbalistům, kanoistům nebo tanečníkům.

Žadatelé o dotaci v sociálních a souvisejících službách obdrží dohromady 1,2 milionu, které půjdou na pomoc hospicu, domovům důchodců v Horní Plané a Kaplici nebo rehabilitačním, komunitním a jiným centrům zabývajících se sociálními službami. Celkem přišlo 28 žádostí.

O příspěvek na volnočasové aktivity se přihlásilo 14 žadatelů, do enviromentální výchovy sedm a zahraniční spolupráce tři. Pro tyto tři oblasti spolu s příspěvkem na studenty nízkopříjmových skupin bylo určeno 606 tisíc korun.

Přehled všech organizací a výše dotací

PRIORITA 1 - Kultura
PRIORITA 2 - Sociální a související služby
PRIORITA 3 - Sport
PRIORITA 5 - Volnočasové aktivity na území města
PRIORITA 6 - Zahraniční spolupráce
PRIORITA 7 - Enviromentální výchova

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: