aktualizováno 24. 10. 2022

Přístup na hřbitov

Hřbitov je od začátku června jednou velkou stavbou, stále zde probíhají rozsáhlé práce na jeho rekonstrukci. Prosíme proto všechny, kteří chtějí hřbitov navštívit, aby dbali zvýšené opatrnosti při průchodu staveništěm.

Stále jsou přístupné oba boční vchody ze severní strany hřbitova od autoškoly. Otevřen je i hlavní vchod, ale vzhledem k velmi náročnému přístupu po rozestavěných chodnících doporučujeme pro navštívení severní části hřbitova (2. etapa na mapě) a urnového háje (3. etapa na mapě) použít jeden z bočních vchodů.

Z velké části je zajištěn přístup ke všem hrobovým místům. Tam, kde to probíhající stavba nedovoluje, je omezení přístupu k hrobovým místům viditelně označeno. Žádáme návštěvníky, aby v zájmu své bezpečnosti neporušovali zákazy vstupu. Stavební firma udělá vše pro to, aby pozůstalí v období Dušiček hroby zesnulých mohli navštívit a uctít jejich památku.

Na hřbitově není veřejné osvětlení, proto je z důvodu brzkého setmění upravena i otevírací doba. Od 28. října bude hřbitov přístupný pouze do 17.00 hodin.

Vzhledem k probíhající stavbě zůstávají stále zavřené obřadní místnost a hřbitovní kaple. Smuteční obřady jsou i nadále přesunuty do kaple sv. Martina v Městském parku nebo do obřadních síní ve Vyšším Brodě nebo v Českých Budějovicích.

V období Dušiček bude hřbitov otevřen a přístup k hrobům umožněn. Dušičková bohoslužba „Vzpomínka na všechny věrné zemřelé“ bude tentokrát přesunuta do kostela sv. Víta v Horní ulici a bude se konat 2. listopadu od 17.00 hodin.

Prosíme návštěvníky areálu hřbitova, aby věnovali zvýšenou pozornost všem upozorněním a omezením v souvislosti s probíhajícími stavebními pracemi.

Rekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oksRekonstrukce hřbitova, zdroj: oks

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: