aktualizováno 19. 5. 2014

Jarní úspěchy mladých ocenil také starosta města Dalibor Carda

Aktualizace 19.5.2014

Letošní jaro přálo nejen sporotvcům. Družstvo dospělých badmintonistů SK badminton Český Krumlov ovládlo baráž a postoupilo do nejvyšší týmové souteže. Svým soupeřům nedali šanci a po dlouhých 5 letech jsou opět v extralize. Pod vedením hlavního trenéra Radka Votavy tak dosáhli dalšího velkého úspěchu domáciho týmu.

Mladičká Natálie Hůrková z Českého Krumlova se stala mistryní světa v karate, a to hned třikrát. Zvítězila v těchto kategoriích: kumite Ipon Shobu 12-13 let - 43 kg, kumite WFK 12-13 let - 43 kg, kumite team 12-13. Stalo se tak na Mistrovství světa WSKU - 2014 Prishtina, Kosovo.

Nejen sportovní úspěchy zaznamenali letos na jaře českokrumlovští mladí. Medvíďata, hlavní oddělení českokrumlovského dětského sboru ZUŠ Český Krumlov, se vrátila z Evropské sborové souteže s velikým úspěchem. V mezinárodní konkurenci (pres 90 sborů z celé Evropy) si na 62nd European music festival for young people - Neerpelt, Belgie pod vedením sbormistra Mgr. Lukáše Holce vyzpívala krásná ocenění v těchto 3 kategoriích:
• v kategorii C - smíšené sbory do 25 let 1. cenu
• v kategorii B - dívčí sbory do 25 let 1. cenu
• v kategorii G - folklór vlastní země 1. cenu „cum laude" (se zvl. pochvalou poroty)

Sbor v rámci tohoto zájezdu navíc vystoupil 29. dubna 2014 na společném koncertě v Muzeu české hudby Praha jako host chlapeckého sboru Pueri gaudentes. Zájezd proběhl za finanční podpory města Český Krumlov.

7. dubna 2014 se uskutečnilo krajské postupové kolo celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů ve Strakonicích, na které byli odbornou porotou vybráni jako reprezentanti Jihočeského  kraje Brumlíci ZUŠ Ceský Krumlov (přípravné oddělení českokrumlovských dětských sborů), kteří získali ZLATÉ PÁSMO + přímý postup do ústredního kola v Uničove 23. - 25. května 2014. Soutěž proběhla za finanční podpory města Český Krumlov.

Všem oceněným gratulujeme!

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: