aktualizováno 12. 6. 2024

Parkujete na parkovištích P1–P5? Je potřeba si vyměnit parkovací kartu za novou čipovou kartu

Českokrumlovský rozvojový fond v rámci modernizace závorového parkovacího systému přechází na nové čipové karty, které jsou odolnější vůči magnetickým vlivům a nabízejí lepší funkcionalitu. Tato změna přinese uživatelům vyšší spolehlivost a komfort při používání parkovacích služeb.

Držitelé parkovacích karet si proto v nadcházejících dnech musí stávající kartu vyměnit za novou. Výměna karet bude probíhat v dispečinku Parking – Chvalšinská 242 (v případě bodové karty i na Infocentru na náměstí Svornosti) od 14. do 23. června 2024. Za výměnu karty bude účtován poplatek 100 Kč za nový nosič. Od 24. června už nebude možné zaparkovat se starou kartou!

Výměna se týká jen uživatelů, kteří využívají parkoviště se závorovým systémem, nikoli držitelů parkovacích karet v zónách placeného stání.

Výměna se týká všech typů karet, tj. bodových, tak i rezidentních, abonentních a zaměstnaneckých.

Také ubytovatelé, kteří využívají pro své hosty vícedenní parkovací lístky, musí dosud koupené nepoužité lístky vyměnit – viz web ČKRF (ckfond.cz).  

Bližší info k výměně jednotlivých typů karet najdete na: Změna parkovacího systému pro zákazníky využívající parkovací karty

 

Bodové, rezidentní, abonentní a zaměstnanecké karty: Pro zajištění hladkého přechodu na nový systém bude čtečka čipových karet instalována ještě před výměnou samotné čtecí technologie. Po určitou dobu tak budou moci být používány oba typy karet, což zajistí nepřerušený provoz na parkovišti. Jakmile bude nová čtecí technologie plně implementována, staré magnetické karty již nebudou funkční.

výměna parkovacích karet, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: