aktualizováno 30. 11. 2021

Český Krumlov respektuje vládní nařízení, přejmenování trhu zákaz neřeší

Také Český Krumlov jako řada dalších měst čelí nátlaku na otevření adventního trhu. Obcházet vládní nařízení tím, že by se trh přejmenoval na farmářský, ale vedení města odmítá.

Město Český Krumlov obdrželo od organizátorů adventního trhu na náměstí Svornosti žádost o změnu režimu vánočního trhu na farmářský trh. Problematikou se na včerejším jednání zabývala rada města, která na základě konzultace s krizovým štábem, vedením Nemocnice Český Krumlov a zhoršující se epidemické situace rozhodla neschválit změnu režimu adventního trhu.

„Jakkoli můžeme chápat a soucítit se svízelnou situací prodejců na trhu a rozčarování lidí, kteří si chtějí na trzích užít předvánoční čas, tak porušovat vládní nařízení nemůžeme,“ říká starosta Dalibor Carda a dodává: „V českokrumlovské nemocnici je kritická personální situace a stejně na hraně je i snižující se počet volných lůžek. Už jen ze solidarity k lékařům a sestrám nechceme přispívat ke zhoršování epidemie tím, že obejdeme zákaz a trh povolíme.“

Ani samotné přejmenování adventního trhu na zimní, farmářský či celoroční nelze chápat jako legální postup. Podstatná je definice vánočních a adventních trhů, tj. že se jedná o trhy příležitostně zřízené pro předvánoční období. „Tuto definici přesně splňuje adventní trh v Českém Krumlově. Je zřizován jen pro předvánoční období, a nikoliv pro jiné období v jiné části roku. Tudíž přejmenování tohoto trhu nijak neřeší vládní zákaz, není podstatný název, ale období, v kterém se má konat,“ dodává starosta.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: