aktualizováno 27. 10. 2023

Uzavírka železničních přejezdů ve Vyšném

Z důvodu rekonstrukce celé trati bude Správa železnic v průběhu listopadu provádět opravu železničních přejezdů P1603 a P1604 v ulici Vyšenská a Nádražní. Práce budou probíhat od 1. do 29. listopadu 2023.

Podle předpokladu budou práce probíhat převážně po polovinách, takže bude přejezd umožněn jedním jízdním pruhem. V některých fázích výstavby budou však přejezdy úplně uzavřeny a provoz bude sveden na objízdnou trasu. Podle harmonogramu prací by k uzavírkám mělo docházet v těchto termínech:

  • Vyšenská od 2. 11. od 9.00 do 6. 11. do 20.00
  • Nádražní 7. 11., 20. 11. vždy od 9.00 do 20.00
  • Vyšenská 21. 11. od 9.00 do 22. 11. do 13.00
  • Nádražní 25. 11. od 9.00 do 26. 11. do 9.00
  • Vyšenská 26. 11. od 9.00 do 17.00

Při uzavření přejezdů bude objízdná trasa vedena jedním směrem skrz areál kasáren a v opačném směru po panelové komunikaci nad kasárnami zpět. Průchod pěších přes železniční přejezdy nebude při jejich uzavření umožněn. 

Obslužnost autobusových zastávek zůstává zachována podle platných jízdních řádů, upozorňujeme pouze na možné zpoždění některých spojů. Pouze autobusová zastávka v sídlišti Vyšný se po dobu uzavření přejezdu ve Vyšenské ulici zruší, protože zde není možné otočení autobusu a dočasně se přemístí na rozšířený zpevněný prostor před vjezdem do kasáren. Alternativně mohou cestující přejít na zastávku k vlakovému nádraží.

Vzhledem ke složitosti omezení upozorňujeme řidiče, že se dopravní omezení může den ze dne měnit a je nutné se vždy řídit rozmístěným přechodným dopravním značením.

Chápeme, že rekonstrukce přináší obyvatelům komplikace, nicméně v původní žádosti od Správy železnic bylo uzavření obou přejezdů naráz v jednom termínu. Hledali jsme však řešení, které bude mít co nejmenší dopad na obyvatele, což je právě možnost průjezdu skrze areál bývalých kasáren.

Uzavírka železničních přejezdů ve Vyšném, zdroj: oKSDopravně inženýrské opatření

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: