aktualizováno 20. 9. 2022

Radnice skládá účty

S blížícím se koncem volebního období vyhodnocuje řada měst svou činnost, nejinak je tomu i v Českém Krumlově. Radnice připravila přehled investic, přehled vynaložených financí do projektů a rozvoje města a vyhodnocení programového prohlášení rady města.

Čtyřleté volební období je u konce, za několik dní jsou tu volby a mnozí představitelé měst se ohlíží za vykonanou prací v uplynulých letech. Stručné ohlédnutí připravila i českokrumlovská radnice, zveřejnila přehled hlavních akcí a výdajů, které se propsaly do života města a kterými došlo ke zhodnocení jeho majetku. Ve finančním vyjádření se jednalo o částku kolem 800 milionů korun.

Podařilo se zrealizovat celou řadu investic a akcí, které nemalou měrou přispěly k modernizaci a zvelebení města. Dokončila se rekonstrukce autobusového nádraží a úprava nádražní budovy, kompletní proměnou prošlo náměstíčko Za Nádražím, vybudovala se nová cyklostezka, velkou rekonstrukcí inženýrských sítí a komunikací prošlo Plešivecké náměstí a uličky starého Plešivce, na ZŠ T. G. Masaryka se vyměnila okna, investovalo se do všech základních a mateřských školek, dětských i sportovních hřišť, do oprav chodníků, opěrných zídek, parkovacích plochy atd. Veškerý přehled investic je k dispozici zde.

„Covidová pandemie, energetická krize, vysoká inflace a válka na Ukrajině se ale velmi silně promítly do činnosti města. Bez velkého přehánění jsme jen z důvodů dopadů covidové krize přišli o dva roky času a zhruba o téměř 150 milionů korun. To je pro lepší představu částka, kterou má město k dispozici na investice za dva rozpočtové roky. Z tohoto důvodu jsme museli celou řadu městských investic buď posunout o rok či dva, některé pak odložit na delší dobu,“ říká starosta Dalibor Carda.

K časovému skluzu došlo u významnějších investic jako je rekonstrukce hřbitova, rekonstrukce bytového domu v Nemocniční ulici, výstavba cyklo a pěší komunikace pod silnicí I/39 propojující lokalitu U Trojice s centrem města, rekonstrukce Lazebnického mostu a mostu E. Beneše.

Jak si radnice vedla v dopravě, školství, kultuře, cestovním ruchu, v sociální sféře a dalších oblastech, je ve stručném vyhodnocení k dispozici zde.

„K ohlédnutí za končícím volebním období patří kromě bilancování a skládání účtů poděkování všem těm, kteří se podíleli na zvelebování našeho města a na jeho lepším fungování a také všem, kteří utvářejí a obohacují život města,“ dodává starosta.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: