aktualizováno 9. 11. 2023

Dobročinná sbírka pro českokrumlovské skauty

Klubovna je domovem skautského oddílu. Jeho srdcem, kde tepe celoroční činnost, místem, kde se skauti a skautky setkávají každý týden na družinových nebo oddílových schůzkách. Podpořte také vy rekonstrukci budovy ve Vyšném, kde vznikne nová skautská klubovna.

Skautské oddíly mají na svou činnost často velmi malý rozpočet. Kvůli růstu členské základny navíc bojují s nedostatkem dospělých vedoucích, dobrovolníků a kapacitou kluboven. Řada z nich je již desítky let “dočasným řešením” a i přes usilovnou údržbu chátrají, jiné mají nedostatečnou kapacitu.

Proto v roce 2022 město Český Krumlov darovalo skautskému středisku Pod Kletí Holubov dům s pozemkem v bývalých kasárnách ve Vyšném, aby si zde českokrumlovští skauti (za všechny jmenujme například oddíly Ursini a Severka) udělali důstojné a funkční zázemí pro svou činnost. V tuto chvíli je však budova ve stavu k rekonstrukci.

dům ve Vyšném před rekonstrukcí, zdroj: oKS

Skauti za sebou mají již několik pracovních víkendů, kdy čistili vlastní budovu i její okolí (několikrát sekali a hrabali trávu, pálili dřevo, uklízeli a třídili nepořádek, čistili okapy, okapové chodníčky a mnohé další. ). Dělali se také sondy na půdě a kolem budovy, aby se zjistilo, v jakém stavu je podlaha v patře a jak na tom jsou základy domu.

V tuto chvíli je vypracovaná architektonická studie a nyní je potřeba nechat zhotovit projektovou dokumentaci pro stavební povolení na rekonstrukci – za tímto účelem skauti založili sbírku, díky níž se můžete na zbudování nového skautského domu podílet i vy.

Podpořte dobrou věc→

Navíc váš dar bude znásoben - Skautská nadace Jaroslava Foglara přidá na projekt polovinu vybrané částky.
Podmínkou dárcovského projektu je do konce roku 2023 vybrat minimálně 1/2 cílové částky, tj. 150 000 Kč, a do 30. března 2024 vybrat celou cílovou částku 300 000 Kč.

*Dary v souhrnné výši 1000 Kč a více lze odečíst od základu daně z příjmu fyzických osob.  Potvrzení o přijetí daru bude zasláno na váš e-mail v druhé polovině ledna 2024, pokud si tuto možnost po darování zvolíte a vyplníte údaje potřebné pro potvrzení. 

Nový dům / klubovna ve Vyšném umožní nabídnout více dětem, aby mohly vyrůst ve skautu. Bude sloužit nejen pro potřeby českokrumlovských skautů, ale především bude místem budování hezkých vztahů, setkávání a místem pro společný růst.

"Za sto let ode dneška nebude záležet na tom, kolik peněz jsem měl v bance, v jakém domě jsem bydlel nebo v jakém autě jsem jezdil, avšak svět může být jiný, protože jsem byl důležitým v životě hochů."
Jaroslav Foglar

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: