aktualizováno 16. 2. 2023

Labyrintem města projde masopustní průvod

Přípravy na masopustní průvod vrcholí a děti ze Základní umělecké školy Český Krumlov už dokončují své masky. Masopustní průvod bude procházet centrem města již tradičně v úterý před popeleční středou, tedy 21. února od 16.00 hodin.

Okolo 70 nových masek si připravují žáci a pedagogové ZUŠ na svůj masopustní průvod. Letos se nechali inspirovat dílem Jana Amose Komenského „Labyrint světa a ráj srdce“ a téma letošního průvodu nazvali „Labyrint města“. Diváci tak uvidí masky zvířecích obyvatel města, jako jsou krysy, myši, psi a kočky nebo různé městské stavy například duchovní, vojenský, řemeslnický či domovní.

Do scénáře průvodu je také zařazeno požehnání českokrumlovského preláta Václava Píchy i povolení starosty. Dále v rámci akce proběhne koleda a hudební i dramatická vystoupení. Současně se organizátoři a tvůrci snaží vnést do pojetí masek a vystoupení nové impulzy a nápady a reflektovat tak vizi Krumlova coby města uměleckého a tvořivého,“ uvádí Alena Švepešová, ředitelka ZUŠ Český Krumlov.

Připraven bude také hudebně dramatický program, který chystá ZUŠ ve spolupráci s vyučujícími a studenty SUPŠ sv. Anežky České a českokrumlovskými hudebníky například s kapelami Lakomá Barka nebo Krumlovská dudácká muzika. Program bude předveden na 10 zastaveních v centru města.

Masopustní program v Krumlově ale nezačíná průvodem dětí ze ZUŠ. Odstartuje ho Městská knihovna už v pátek 17. února. Ta si pro děti připravila zábavný podvečer se soutěžemi a tancem. Koledníci z folklorního souboru Jitřenka vyrazí se svým masopustním průvodem v neděli 19. února a na klášterním dvoře zatančí oblíbenou růžičkovou koledu z regionu Doudlebska.

Zapomínat by se nemělo ani na masopustní hodování. V sobotu 18. února bude masopustní veselice v Pivovarské restauraci. Na den průvodu ZUŠ v úterý 21. února bude na náměstí Svornosti probíhat charitativní akce Polévka, která pomáhá. V sobotu 25. února pak Masopust v Krumlově zakončí zabijačkové hody v Masné ulici.

Kompletní masopustní nabídku najdete na https://www.ckrumlov.info/cz/topakce-114-masopustni-veseli-na-ceskokrumlovsku/

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: