aktualizováno 20. 6. 2024

Nový kruhový objezd pod autobusovým nádražím bude otevřen v pátek dopoledne

Výstavba kruhové křižovatky, která spojuje Objížďkovou a Kaplickou ulici, spěje do finiše. Tento pátek 21. června v budou v dopoledních hodinách odstraněny semafory ze stavby a dojde k otevření kruhového objezdu v plném rozsahu. Během pátku a následujícího víkendu bude ještě dokončováno vodorovné značení a některé drobné práce mimo komunikaci.

„Upozorňujeme řidiče, že do pondělí 24. června budou ještě projíždět stavbou, na což budou upozorněni dopravním značením. V pondělí dojde k předání stavby dodavatelem a následně bude zahájeno řízení o předčasném užívání stavby,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.

K přestavbě křižovatky na kruhový objezd přistoupil Jihočeský kraj s městem z důvodu zvýšení její bezpečnosti. Stávaly se zde nehody a celkově byla křižovatka nepřehledná. Navíc ve směru od Kaplice se během roku 2025 očekává zesílená doprava v souvislosti s plánovaným otevřením dálnice D3. 

Stavební práce dokončila firma před začátkem prázdnin, aby dopravní omezení nezpomalovalo už tak náročný letní provoz ve městě. Celkové náklady na výstavbu kruhové křižovatky jsou vyčísleny na 46 milionů korun, z čehož Jihočeský kraj pokryje přes 33 milionů a město Český Krumlov 13 milionů korun.

„Zaznamenal jsem mezi veřejností ‚zaručené informace‘ o tom, že se bude kruhový objezd na podzim upravovat či přestavovat, protože nevyhovuje normám a větší vozidla se na něm nevytočí. Chci proto všechny ujistit, že objezd projektanti navrhli správně, jeho velikost je dostatečná a opravdu ho neplánujeme jakkoliv upravovat,“ vyvrací nepravdivé zvěsti místostarosta.

kruhový objezd, zdroj: oKS (1/2)kruhový objezd, zdroj: oKS (2/2)

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: