aktualizováno 17. 6. 2024

Na přechodu u Plevna bezpečněji

Na přechodu na Plevně na Budějovické ulici je nainstalované nové osvětlení. Nově je osazená lampa i na druhé straně silnice směrem k sídlišti Mír, kde dosud kvůli chybějící elektřině nebyla. Chodci tak mají bezpečnější přechod v úseku, kde se v minulosti staly vážné nehody.

„Máme připravený projekt přestavby celé této křižovatky a v současné době jsme požádali o finanční podporu ze dvou dotačních titulů. Projekt realizace této křižovatky bude součástí stavebních úprav silnice I.třídy  I/39 skrze město, které by měly zajistit zkapacitnění této nejvyužívanější komunikace v Českém Krumlově,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.

Celkové náklady na instalaci nového osvětlení dosáhly 709 tisíc korun.

osvětlení přechodu, zdroj: oKS

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: