aktualizováno 11. 10. 2014

Komunální volby 2014

Aktualizace 10.10.2014

Volby do zastupitelstev obcí se v Česku uskuteční ve dnech 10. a 11. října 2014. Termín voleb oznámil prezident Miloš Zeman 12. června 2014. Volební místnosti jsou veřejnosti otevřeny v pátek od 14.00 do 22.00 hodin a v sobotu pak od 8.00 do 14.00 hodin.

V těchto volbách bude rozděleno více než 62 300 mandátů. Více než 5 000 jich bude obhajovat ODS, přibližně 4 500 ČSSD, 4 000 KDU-ČSL a více než 3 000 KSČM. Celkem kandiduje na tato místa více než 234 000 kandidátů, z nichž je téměř třetina žen. Poprvé mohou volit i cizinci, jež mají na území obce přechodný pobyt; dříve mohli do zastupitelstev volit pouze občané Evropské unie s trvalým pobytem na území obce.

V Českém Krumlově bylo zaregistrováno celkem 8 politických stran a hnutí, jejichž kandidáti se budou ucházet o celkem 23 postů členů zastupitelstava města.

Termín a místo zasedání ustavujícího zastupitelstva města bude zveřejněno s ohledem na výsledky voleb a následná politická jednání. Předpokládaný termín je první půlka listopadu. Pokud to bude možné, budou dodrženy další plánované listopadové a prosincové termíny zasedání tj. 27. 11. a 18. 12. 2014.

Správa obce v době mezi konáním voleb do zastupitelstva obce a zvolením nových obecních orgánů

Rada města vykonává své pravomoci i po ukončení funkčního období zastupitelstva obce až do zvolení nové rady obce. Ustavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva obce svolává dosavadní starosta po uplynutí lhůty pro podání návrhu soudu na neplatnost voleb nebo neplatnost hlasování tak, aby se konalo do 15 dnů ode dne uplynutí této lhůty, a jestliže byl návrh na neplatnost voleb nebo na neplatnost hlasování podán, do 15 dnů ode dne právní moci rozhodnutí soudu o posledním z podaných návrhů, pokud žádnému z podaných návrhů nebylo vyhověno. Ustavujícímu zasedání předsedá zpravidla dosavadní starosta, případně nejstarší člen zastupitelstva obce do doby, než je zvolen starosta nebo místostarosta. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva obce se volí starosta, místostarosta a další členové rady obce.

Další informace o komunálních volbách 2014 naleznete zde.

 

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: