Vše, co potřebujete vědět o digitální technické mapě DTM v Českém Krumlově
ČÚZK - Mapa Digitální mapy veřejné správy
ČÚZK - Portál Digitální mapy veřejné správy
ČÚZK - Info o informačním systému Digitální mapy veřejné správy
JčK - Informační systém DTM Jihočeského kraje
JčK - Info o projektu krajské DTM
JčK - Informace pro stavební úřad
IPR Praha Slovník datového modelu DTM
ČÚZK Ontologický katalog objektů DTM
Jakým způsobem si mám nechat vydat data DTM?
Vždy přes IS DMVS > výdej dat – buď ad-hoc výdej do 100 ha podle zadaného polygonu, nebo 1 x měsíčně generovaná data po obcích
Jak se mám zaregistrovat v IS DMVS?
Otevřít stránku IS DMVS, přihlásit se přes NIA (identita občana / bankovní identita …) a následně kliknout na registrace > registr žadatelů
V jakém formátu dostanu data?
DGN (případně SHP, JVF XML, GPKG). Pozor, DGN nemá všechny atributy (např. datum vkladu do DTM apod.)
Kolik stojí výdej dat?
Opendata – zdarma, neveřejná data – zdarma, ale pouze oprávněným uživatelům (o kterých to stanoví příslušný zákon – tedy např. stavební zákon) > pro projektanty ÚPD již ukotveno ve stavebním zákoně, pro projektanty staveb se připravuje změna stavebního zákona. Neveřejná data = provozní informace o sítích. Poloha sítí (kromě kritické infrastruktury) je součást veřejných dat.
Potřebuji k výdeji dat souhlas města?
Ne
Informace z krajského úřadu pro stavebníky
Informace z krajského úřadu pro geodety
Informace z projektu DTM JčK pro geodety
Katalog dotazů a požadavků na DTM pro geodety
Nejčastější dotazy:
Jakým způsobem vyhotovit geodetické zaměření?
ZPS (Základní prostorová situace)
Požadujeme vyhotovení geodetického podkladu pro vedení DTM ČR (tzv. geodetická aktualizační dokumentace GAD), obsahující geometrické, polohové a výškové určení dokončené stavby nebo technologického zařízení v ZPS, které bude vyhotoveno v souladu s § 2, § 3 a § 5 a ve struktuře příloh č. 3 a 4 vyhlášky č. 393/2020 Sb. o digitální technické mapě (vyhláška DTM), v platném znění, v aktuálně platné verzi jednotného výměnného formátu dle § 6 vyhlášky DTM. Geodetický podklad se vyhotovuje s využitím stávajících údajů digitální technické mapy a jeho součástí je posouzení návaznosti výsledku zaměření nového stavu na stav dosavadní. Geodetický podklad bude vložen do DTM na portálu IS DMVS jako XML soubor ve formátu JVF a současně předán zadavateli spolu s protokolem o přijetí aktualizačního podkladu v DTM.
DTI (Dopravní a technická infrastruktura)
Požadujeme dodání geodetického zaměření pro vedení DTM ČR (tzv. geodetická aktualizační dokumentace GAD), obsahující geometrické, polohové a výškové určení objektů technické infrastruktury, které bude vyhotoveno v souladu s § 2 a § 3 a ve struktuře dle přílohy č. 1 vyhlášky č. 393/2020 Sb. o digitální technické mapě (vyhláška DTM), v platném znění, v aktuálně platné verzi jednotného výměnného formátu DTM dle § 6 vyhlášky DTM (soubory budou členěny jednotlivě dle příslušných skupin prvků DI (rDTI v Portálu DMVS)) nebo ve formátu DGN, DWG, DXF, GDB nebo SHP (včetně použitého datového modelu). Údaje o objektech budou pořízeny jako úplné dle § 4 odst. 2 vyhlášky DTM. Součástí předání je seznam souřadnic zaměřených podrobných bodů (formát TXT nebo CSV) a technická zpráva (formát PDF) se zákresem situace včetně doprovodných informací (název zakázky/popis, investor, geodet/zpracovatel, datum měření, datum zpracování, ověřil AZI včetně čísla, datum ověření).
Jak předám data zaměření investorovi (městu)?
Data dopravní a technické infrastruktury (DTI) předáte městu (e-mailem investičnímu technikovi). My data zpracujeme, v případě problémů Vás budeme kontaktovat. Pokud je vše v pořádku, odesíláme data do IS DMVS.
Data Základní prostorové situace (ZPS, dříve polohopis) nahráváte přímo přes portál IS DMVS (nebo pomocí webové služby ve Vašem geodetickém SW) jako žádost na zpracování GAD (Geodetická aktualizační dokumentace), v jednotném výměnném formátu JVF. Ze systému dostanete odpověď o přijetí vložených dat a později po věcné kontrole pracovníkem krajského úřadu i protokol o zapracování aktualizačního podkladu do DTM. Tento protokol slouží městu-stavebníkovi jako doklad ke kolaudaci. Zároveň data ZPS předáte městu v datovém balíčku společně s DTI viz výše.
Mám geometrický plán budovy, mohu ho nahrát do IS DMVS?
Ne, pouze v případě, že k jednotlivým bodům mám i výškové údaje. DTM neumí přijmout objekty ZPS (polohopisu) bez výšky nebo s nulovou výškou.