aktualizováno 29. 8. 2022

AMPLE STRIKE 2022

Od 29. srpna do 16. září probíhá jedno z největších mezinárodních leteckých cvičení AMPLE STRIKE II/ Odolné nebe.

Vojáci pro tyto účely využijí vojenský výcvikový prostor Boletice a okolí Českých Budějovic, dále také VVP Libavá, letiště Náměšť, Čáslav a Kbely.

Cílem cvičení je sladění leteckých návodčích s osádkami letounů i vrtulníků a veliteli pozemních jednotek. Vojáci si procvičí úkoly přímé letecké podpory a prověří schopnosti naší země poskytnout podporu zahraničním jednotkám.

Intenzivní letecký výcvik započne 5. září, proto v těchto dnech upozorňujeme na zvýšenou hlukovou zátěž.

Cvičení musí také probíhat za podmínek snížené viditelnosti v nočních hodinách. Vojáci se v tuto dobu budou snažit létání omezit na minimum.

AMPLE STRIKE je jedno z největších leteckých cvičení, kterého se účastní nejen Česká republika, ale také Slovensko, Německo, Slovinsko, Estonsko, Lotyšsko a USA. 

Cvičení je realizováno na základě usnesení Vlády ČR a je plně v gesci Armády ČR.

Detailnější informace o cvičení budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách https://lznamest.army.cz/ a Facebooku 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: