aktualizováno 16. 11. 2022

Radní projednávali dotace i rozpočet na příští rok

Rada města na svém jednání 14. listopadu řešila mimo jiné tyto záležitosti:

Dotace pro PRO – SPORT ČK na pokrytí zvýšených nákladů na energie

Společnost PRO – SPORT ČK o.p.s., která se stará o provoz sportovišť ve městě včetně plaveckého bazénu či zimního stadionu, podala městu žádost o dotaci ve výši 500 tisíc korun. Peníze společnost potřebuje na pokrytí zvýšených nákladů spojených s růstem cen energií, zejména plynu. V zájmu vedení města je zachování provozu všech sportovišť, proto rada města doporučuje zastupitelstvu schválení této žádosti.

Zpráva o hospodaření města ke konci října

Ke konci října dosáhly celkové příjmy města 455,7 milionů korun. Oproti loňskému roku jsou tak aktuálně vyšší o 92,8 milionů korun. Za tímto meziročním nárůstem stojí hlavně vyšší příjem ze sdílených daní, zejména DPH, dále také místních poplatků, předplaceného nájemného ČOV nebo příjmů z radarů.

Celkové výdaje jsou čerpány ve výši 383,6 milionů korun. Oproti loňskému roku je to o necelých 50 milionů více. Meziročně náklady stouply například kvůli vyšším odvodům DPH, vyššímu čerpání prostředků na opravy a údržbu majetku, zvyšování cen energií a vyšším příspěvkům zřizovaným organizacím, například školám a školkám.

Poskytnutí dotace Nadačnímu fondu Festival komorní hudby

Rada města doporučila zastupitelstvu schválit žádost o dotaci ve výši 110 tisíc korun na pokrytí zvýšených nákladů 36. ročníku Festivalu komorní hudby, který se konal od 24. června do 3. července 2022. Peníze mají pokrýt ztráty vzniklé zvýšenými náklady na honoráře umělců, ubytování, pohonné hmoty nebo tisk propagačních materiálů.

Návrh rozpočtu pro rok 2023

Na jednání rady proběhlo první čtení návrhu rozpočtu pro rok 2023. Návrh rozpočtu vychází z aktuálně platného rozpočtového výhledu na roky 2022-2024, z letošního rozpočtu a jeho aktuálního plnění a také ze skutečných plnění roků předchozích, například i roku 2019 (posledního před pandemií). Zohledněny musely být zejména aktuální vlivy všeobecného růstu cen, zejména energií. Při sestavování rozpočtu byl opět zachován princip opatrnosti, kterým se město v rozpočtové problematice dlouhodobě řídí.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: