aktualizováno 5. 11. 2014

Český Krumlov si připomene 25. výročí sametové revoluce

Aktualizace 5.11.2014

V letošním roce si připomínáme 25. výročí sametové revoluce a pádu železné opony. Město Český Krumlov připravilo společně s partnery soubor akcí k připomenutí tohoto významného výročí. Jejich vyvrcholením bude setkání nazvané "25 let SVOBODY", které se uskuteční na náměstí Svornosti v sobotu 15. listopadu 2014 od 17 hodin. Na pódiu se vystřídají krumlovští hudebníci, kteří hudbou doprovázeli lidová shromáždění na konci roku 1989. V jejich podání zazní písně Karla Kryla, Jarka Nohavici nebo Jaroslava Hutky. Chybět nebude Modlitba pro Martu, Jednou budem dál a další. Se speciálním programem na tomtéž místě vystoupí krumlovští rockeři Chlapi v sobě s dětským pěveckým sborem Medvíďata. Chlapi v sobě a dětský pěvecký sbor Medvíďata

Jan Vondrouš při natáčení dokumentuNa velké projekční ploše bude promítnut dokument "Sametový Krumlov - 25 let poté" sestavený z výpovědí a vzpomínek aktérů a účastníků tehdejších událostí. Z plátna promluví celkem 9 osobností, mezi nimi např. první demokratický starosta Českého Krumlova Jan Vondrouš, výtvarnice Vladimíra Konvalinková nebo tehdejší studentka Šárka Havlíková.

Hrají a zpívají:
Věra Studená, Otakar Votýpka, Luboš Hrdlička, Olyn Přecechtěl, Roman Špilínek, Karel Dvořák, Ivo Janoušek, Marek Borsányi, Tomáš Haymann, Miloš Valenta, Chlapi v sobě, Medvíďata.

Více na: www.ckrumlov.cz/25letsvobody

Organizátoři akce:
Město Český Krumlov, Městské divadlo Český Krumlov, Českokrumlovský rozvojový fond, Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: