aktualizováno 2. 12. 2020

Adventní trh se otevře v pátek 4. prosince

Jeden z mála adventních trhů, které se letos u nás konají, se otevře v pátek 4. prosince v Českém Krumlově. Návštěvníci zde najdou tradiční vánoční dekorace i gastronomii od místních restauratérů.

Za dodržení přísných protiepidemických opatření se budou v pátek 4. prosince 2020 otevírat stánky adventního trhu na náměstí Svornosti v Českém Krumlově. „Vánoční trh je rozhodně velkým přínosem k obohacení sváteční atmosféry města a jsme rádi, že aktuální vládní opatření dovolí trh uskutečnit. Je však nezbytné, aby prioritou za každé situace zůstala ochrana zdraví občanů a návštěvníků a dodržování stanovených pravidel," uvádí starosta Dalibor Carda.

Stánky musí stát od sebe čtyři metry a na trhu nesmí být umístěné stolky a židle. Platí také zákaz konzumace občerstvení a alkoholu v místě konání trhu. „Na splnění všech regulí důsledně dbáme, stánkaři budou připraveni vydávat jídlo a nápoje s sebou," vysvětluje Martin Lobík, předseda Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jež adventní trh organizuje.

Celkem bude na náměstí jedenáct stánků, osm z nich nabídne kulinářské umění místních hospodských a restauratérů. V dalších třech najdou návštěvníci tradiční vánoční sortiment: svíčky, keramiku, dekorace apod.

Chybět budou letos mobilní stánky, které se v minulých letech objevovaly na náměstí o víkendech. „Účelem je podpořit zejména kamenné obchody, které byly kvůli vládním nařízením dlouho zavřené," dodává Martin Lobík.

Adventní trh bude otevírat kolem poledne a zavírat v podvečerních hodinách.

Program českokrumlovského adventu je k dispozici na stránkách www.krumlov2020.cz.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: