aktualizováno 30. 11. 2020

V pátek 27. 11. jednal krizový štáb

Další z pravidelných jednání Krizového štábu ORP Český Krumlov (dále KŠ) se uskutečnilo prostřednictvím videokonference v pátek 27. listopadu 2020.

Pracovník krizového řízení Slavomír Čurda informoval členy KŠ o situaci v Sociálních službách SOVY, kde se aktuálně nevyskytuje žádný případ nákazy koronavirem u klientů, ani u zaměstnanců.

Předpokládá se ukončení činnosti zpohotovených MŠ a ZŠ Za Nádražím pro děti pracovníků IZS a dalších vybraných institucí, ukončení činnosti je předpokládáno na 30. 11. 2020. Zpohotovenou ZŠ využívalo cca 5 dětí. Město poskytuje zřizovaným základním a mateřským školám dezinfekcí.

Provoz Městského úřadu Český Krumlov je stále omezen. Platí úřední hodiny v pondělí od 8.00 do 13.00 hodin a ve středu od 12.00 do 17.00 hodin, mimo úřední hodiny se mohou klienti pro vyřízení svých záležitostí objednat prostřednictvím online objednávkového systému. Rezervační systém funguje bez problémů a klienti jej plně využívají.

Dobrovolníci z řad zaměstnanců MěÚ ukončili na Krajské hygienické stanici výpomoc s trasováním kontaktů covid pozitivních osob stanici. Za současného stavu zvládá KHS trasovat sama, v případě potřeby bude spolupráce obnovena.

MěÚ řeší přestupky ve věci porušování krizových opatření - nošení ochrany nosu a úst a pohyb osob po 23. hodině.

S blížícím se adventem řešil KŠ také adventní stánky na náměstí Svornosti, se kterými se pojí dodržování platných bezpečnostních opatření, např. zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, vzdálenost mezi jednotlivými stánky, zákaz přímé konzumace atd. Organizátoři trhu jsou seznámeni s opatřeními ministerstva zdravotnictví PES - konání trhů bude řešeno operativně v rozsahu aktuálních nařízení vlády a bude postupováno dle bezpečnostních opatření.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: