aktualizováno 5. 11. 2020

Ve čtvrtek 5. 11. zasedal krizový štáb

Krizový štáb ORP Český Krumlov (dále KŠ) se ve čtvrtek 5. listopadu 2020 opět sešel na pravidelném zasedání, na kterém projednává nejaktuálnější otázky současné epidemické situace. Poprvé se jednání konalo formou videokonference.

Ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje (dále KHS) Kvetoslava Kotrbová informovala členy KŠ o počtech testovaných a koronavirem nakažených lidí v Jihočeském kraji (aktuální počty lze sledovat zde). Okres Český Krumlov má ze všech jihočeských okresů nejméně případů nákazy.

Nákaza se nejčastěji šíří v rodině a následně v zaměstnání, K. Kotrbová také zdůraznila, že zavření škol přispělo k významnému snížení počtů nakažených. S nákazou se setkala více než třetina školských zařízení v Jihočeském kraji.

Aktuální problém je šíření nákazy v sociálních a zdravotnických zařízeních, zejména v domovech pro seniory nebo domech s pečovatelskou službou. Nutno dodat, že klienti těchto zařízení mívají mírný průběh nemoci. Dle vládního nařízení mají tato zařízení povinnost otestovat všechny klienty. KHS je s těmito zařízeními v kontaktu, nastavují protiepidemická opatření a je neustále k dispozici pro konzultace.

K. Kotrbová také uvedla důležitost trasování osob, které přišly do kontaktu s covid pozitivní osobu. Stále platí, čím více se vytrasuje osob, tím více se zabrzdí šíření nákazy. S trasováním hygieně vypomáhají policisté, hasiči, pracovníci z úřadů i soukromých firem.

KHS opět upozornila na důležitost nošení ochrany úst a nosu!!!

Dále K. Kotrbová zmínila virovou hepatitidu A (žloutenku), se kterou se minulý měsíc na Budějovicku potýkalo na sedm desítek lidí. Léčeni byli v českokrumlovské nemocnici.

V Českém Krumlově je v provozu Základní škola Za Nádražím pro děti pracovníků záchranných složek a dalších institucí. 

Město má také povinnost zajistit obyvatele bez přístřeší, kteří musí dodržovat karanténní opatření nebo izolaci. Připravuje proto místo v areálu bývalých kasáren ve Vyšném a v městských bytových prostorech.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: