aktualizováno 5. 3. 2020

Město vyvěsí tibetskou vlajku

aktualizováno 5. 3. 2020

Město Český Krumlov od roku 2006 pravidelně podporuje kampaň Vlajka pro Tibet, jejíž cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu. Vyvěšením tibetské vlajky vyjadřuje symbolickou podporu malému národu, který má podobně jako naše země před rokem 1989 přímou zkušenost s totalitním režimem a s okupací.

Mezinárodní kampaň připomene 61. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu, které bylo násilně potlačeno armádou Čínské lidové republiky (ČLR) a při němž zahynulo na 80 000 Tibeťanů. Statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve věznicích, pracovních táborech nebo během hladomoru. Počet tibetských uprchlíků v exilu dosáhl zhruba 140 000. Na protest proti porušování lidských práv v Tibetu se za posledních dvanáct let upálilo již 156 Tibeťanů.

Tibetská vlajka bude vyvěšena 10. března 2020 na budově radnice na náměstí Svornosti. Vlajky kromě radnic vyvěšuje celá řada škol, například Univerzita Karlova, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Západočeská univerzita v Plzni a další. Akci podporují různé organizace (Národní galerie v Praze, Správa Krkonošského národního parku atd.) a po celé České republice probíhají v březnu tematické přednášky, výstavy, koncerty a jiné akce. Stovky vlajek vlají každoročně např. v Německu, Francii, Belgii, Itálii a dalších zemích.

Více informací o kampani je k dispozici na www.lungta.cz.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: