aktualizováno 12. 7. 2019

Úprava doby nočního klidu

aktualizováno 12. 7. 2019

Zastupitelstvo schválilo v květnu změnu vyhlášky o době nočního klidu, jejíž úprava platí nově od začátku června do konce září.

Již od minulého roku byla v platnosti zkrácená doba nočního klidu v období od 15. června do 15. září, kdy byl začátek klidu posunut z 22. hodiny na 24. hodinu každý pátek, sobotu a den předcházející dnu pracovního klidu. Tento mimořádný režim nočního klidu platí i ve dnech, kdy se koná jarní slavnost Kouzelný Krumlov, Slavnosti pětilisté růže, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a Svatováclavské slavnosti.

Nová úprava vyhlášky rozšiřuje období od 1. června do 30. září. "Od pořadatelů kulturních akcí jsme zaznamenali řadu žádostí o posunutí doby nočního klidu z důvodu konání koncertů a jiných představení, která utvářejí společenský život ve městě. Protože obecně závazná vyhláška neumožňuje povolení výjimek, museli jsme návrh na změnu vyhlášky zaslat k posouzení Ministerstvu vnitra. Ministerstvo pak konstatovalo, že návrh není v rozporu se zákonem," uvádí starosta Dalibor Carda.

Termín od počátku června souvisí nejen s rozšířením možností pořádání koncertů, ale i s provozem Otáčivého hlediště, které začíná v tomto období s veřejnými zkouškami svých představení. Na konec září se zase koncentruje většina akcí k 28. září, tj. ke Dni české státnosti.

Úprava doby nočního klidu se vztahuje na celé území města.

Související odkazy

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov