aktualizováno 23. 1. 2019

Městská policie Český Krumlov má nové hybridní vozy

aktualizováno 23. 1. 2019

Ekologické a ekonomicky výhodnější modely aut má nyní k dispozici krumlovská městská policie, která obměnila vozový park.

Českokrumlovská městská policie vyměnila služební vozy po šesti letech. V návaznosti na současné tendence snižování zatížení životního prostředí pořídila dva hybridní automobily Toyota C-HR.

Hybridní vozidla jsou koncipována tak, že se sama dobíjejí, např. jízdou z kopce, rekuperací při brzdění nebo přebytkem výkonu spalovacího motoru. Pro účely jízdy ve městě mají také nízkou spotřebu paliva do 5 litrů na 100 km. Jde o čistý full hybridní pohon bez nutnosti nabíjení ze zásuvky.

Při výběru město cílilo na šetrnost k prostředí a nízkou spotřebu, která je u nových vozů poloviční než v předchozích autech. V centru jezdí auta pouze na elektrickou energii, což je ohleduplné k obyvatelům a návštěvníkům a zároveň ekologické a hospodárné.

„Pořízením hybridů chceme také jít příkladem ostatním provozovatelům různých dopravních služeb, kteří používají motorová vozidla k jízdě do centra Českého Krumlova," uvedl velitel krumlovské městské policie Jan Šítal.

Vozidla v současné době prochází úpravou, která zahrnuje vybavení vysílačkami a modulem GPS, instalaci výstražného zařízení a polepy karoserie podle vyhlášky ministerstva vnitra.

Základní pořizovací cena vozidel je 634 000 Kč. Město Český Krumlov dostalo slevu na každé vozidlo 89 000 Kč a dotace z ministerstva životního prostředí na jedno auto činí 50 000 Kč. Celkově se tak cena za jedno vozidlo dostala na 495 000 Kč.

Logo MŽP - Státní fond ŽP ČR

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na zákaldě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Více informací o Národním programu Životního prostředí je k dispozici na www.mzp.cz nebo na www.sfzp.cz.

 

Hybridní vůz MP

Hybridní vůz MP

 

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov