aktualizováno 9. 5. 2018

Město pořádá veřejnou sbírku na pomoc rodině, které požár zničil dům

aktualizováno 9. 5. 2018

Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích v pondělí 7. května 2018 povolil městu Český Krumlov zřídit sbírkový účet na pomoc majitelce, které minulý týden vzal rozsáhlý požár střechu nad hlavou.

Pomoci zmírnit následky po zničujícím požáru, který 2. května 2018 postihl dům č. p. 29 v Rooseveltově ulici, má veřejná sbírka, kterou pořádá město Český Krumlov. Na transparentní bankovní účet č. 115-7343860207/0100, založený u Komerční banky a.s., může veřejnost zasílat finanční prostředky v dobrovolné výši, které majitelce pomohou v tíživé životní situaci.

Pro zaslání příspěvku ze zahraničí slouží číslo účtu ve formátu IBAN CZ41 0100 0001 1573 4386 0207.

Náhled na transparentní účet je dispozici zde.

Město Český Krumlov na účet vložilo počátečních 20 tisíc korun, o dalších 30 tisících korunách rozhodnou zastupitelé na květnovém jednání.

„Děkujeme všem, kteří chtějí přispět paní Haně, každá částka pomůže ke znovuobnovení jejího domova," uvedl starosta města Dalibor Carda.

Sbírka je otevřena od 7. května do 31. července 2018.

Město pomáhá i materiálně, paní Haně Š. je k dispozici městský byt na sídlišti Plešivec, který zatím nevyužila. Společnost Služby města Český Krumlov zajišťuje kontejnery a úklidové nástroje při likvidaci následků po požáru.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: