aktualizováno 26. 4. 2018

Upozornění pro vlastníky nemovitostí

aktualizováno 26. 4. 2018

Město Český Krumlov vydává dokument - upozornění, které se týká nově povolovaných ubytovacích zařízení a jejich povinnosti zajištění parkovacích míst. Tímto dokumentem chce město upozornit především vlastníky ubytovacích zařízení na jejich povinnosti vyplývající ze stavebního zákona a dalších prováděcích předpisů.

Neustále rostoucí počet ubytovacích zařízení v Českém Krumlově dále zhoršuje dopravní situaci ve městě. Hosté penzionů parkují na přilehlých komunikacích, a netýká se to jen bezprostředního okolí centra města, ale čím dál tím víc i bytové zástavby, např. na Horní Bráně nebo na Plešivci apod.

Tato situace je neúnosná a město na ni muselo zareagovat. Pro všechny nově povolované penziony a ubytovací zařízení město nyní striktně dbá na dodržování stavebního zákonu a stanovených norem.

Předpisy jasně deklarují, že parkovací stání je nutno vyřešit především na pozemku u stavby. V případech, kdy je to z prostorových, či jiných závažných důvodů vyloučeno, lze pro parkování využít i další pozemky - v takovém případě se při posuzování polohy takových pozemků použije doporučení z příslušné ČSN.

„V upozornění uvádíme, co musí stavebník všechno absolvovat, chce-li získat povolení pro stavbu ubytovacího zařízení. Zákon hovoří jasně, pokud někdo staví ubytovací kapacitu jakéhokoli druhu, tak musí zajistit parkovaní klientů na svém vlastním pozemku, nebo v dostupné vzdálenosti a pokud nemá zajištěné parkování, tak nemůže získat stavební povolení," vysvětluje místostarosta.

V současné době je ve městě v ubytovacích kapacitách pět tisíc lůžek, což je dvojnásobek toho, co bylo před patnácti lety. „Chceme tím zabránit, aby se Krumlov proměnil v jednu velkou ubytovací kapacitu, což narušuje život místních lidí," uvádí místostarosta.

Celé znění upozornění je k dispozici zde.

Kontakt

Jméno
Odbor / odd.
Funkce
E-mail
Telefon
Johana Hanušová
Odbor / oddělení: OSU
Funkce: vedoucí odboru
E-mail: johana.hanusova@ckrumlov.cz
Telefon: 380 766 800

Po kliknutí na vybrané jméno se zobrazí kompletní informace o kontaktu.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: