aktualizováno 5. 12. 2018

Upozornění cestujícím v souvislosti s rekonstrukcí autobusového nádraží

aktualizováno 5. 12. 2018

Aktuálně: Obnovení provozu autobusového nádraží Český Krumlov

V neděli 9. prosince 2018 se vrátí provoz autobusového nádraží v Českém Krumlově z provizorního místa na Špičáku zpět na původní adresu v Nemocniční ulici čp. 586, Horní Brána. Souběžně vstupují v platnost nové jízdní řády.

Cestujícím a dopravcům bude k dispozici v režimu předčasného užívání stavby hlavní krytý perón s devíti autobusovými zastávkami.

Otevřeny budou i pěší komunikace, a to jak směrem do centra města, tak k nemocnici. Dokončené je rovněž prostranství kolem nádražní budovy. Zprovozněn bude moderní informační systém centrálních tabulí včetně panelů na jednotlivých zastávkách.

V blízkém okolí nádraží stále probíhá stavba, což sebou přináší jistý diskomfort. Děkujeme předem cestujícím a dopravcům za shovívavost a pochopení!

Souběžně probíhá také oprava nádražní budovy, která by se do konce roku měla dočkat haly s novou čekárnou, informační služby a rekonstruovaných toalet. Hala bude vybavena nápojovými automaty a automaty rychlého občerstvení.

Aktuální informace k novým jízdním řádům najdete na www.idos.cz.

Oznámení o dočasném přesunu zastávek autobusového nádraží Český Krumlov do lokality Špičák

Z důvodu rekonstrukčních prací bude od 8. října 2018 do 8. prosince 2018 autobusové nádraží v Českém Krumlově přesunuto do lokality Špičák.

Firma STRABAG a.s., která rekonstrukci provádí, připravila souběžně kroky, které cestujícím zajistí vyšší komfort a bezpečnost než při dosavadním provizoriu v prostoru stavby autobusového nádraží.

V oblasti stávajících zastávek Český Krumlov - Špičák vzniknou další čtyři sdružené zastávky, bude zde k dispozici informační kancelář dopravců a přes Chvalšinskou ulici na silnici I/39 povede dočasný přechod pro chodce. Vše doplní informační systém pro cestující. V místě nových zastávek bude také fungovat prodloužený provoz WC s průběžnou celodenní údržbou.

NÁHRADNÍ DOPRAVA MEZI ŠPIČÁKEM, MĚSTSKÝM ÚŘADEM A NEMOCNICÍ

Z důvodu uzavření autobusového nádraží dodavatel stavby STRABAG a.s. zajistí zdarma pro všechny cestující provoz náhradní autobusové dopravy mezi zastávkou na Špičáku a nově vytvořenými zastávkami u Městského úřadu Český Krumlov v Kaplické ulici a u Nemocnice Český Krumlov.

S uvedením nových jízdních řádů bude od 9. prosince 2018 autobusové nádraží plně v provozu na původní adrese Nemocniční 586, Horní Brána, Český Krumlov.

Dodavatel stavby STRABAG a.s. se omlouvá cestujícím a občanům Českého Krumlova za vzniklé komplikace způsobené přesunem autobusových zastávek, za ruch a zvýšený pohyb a dopravu v lokalitě Špičák.

Mapa organizace dopravy na Špičáku

Mapa trasy náhradní autobusové dopravy

Jízdní řády náhradní autobusové dopravy

Kontakt

DALŠÍ INFORMACE:
Informační kancelář dopravců: 386 100 146
Infocentrum Český Krumlov: 380 704 622

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov