aktualizováno 1. 3. 2018

Senioři budou mít městskou dopravu v Českém Krumlově zdarma

aktualizováno 1. 3. 2018

Rada města Český Krumlov tento týden schválila zavedení bezplatného jízdného v městské autobusové dopravě pro seniory nad 70 let. Jezdit zdarma budou od 1. dubna 2018.

Seniorské jízdné bylo v Českém Krumlově v poslední době předmětem mnoha stížností a debat, které představitele města vedly k projednávání zavedení bezplatné přepravy cestujícím nad 70 let. „Vyhodnotili jsme možnost návratu k modelu bezplatné městské dopravy pro seniory, která fungovala v minulosti. K tomuto kroku jsme také přistoupili na základě dobrých ekonomických výsledků, kdy město může vynaložit více peněz právě do dopravy," uvedl místostarosta Josef Hermann. Na bezplatné jízdné tak půjde z městské kasy cca sto tisíc korun za rok. Celkově provoz městské hromadné dopravy stojí Český Krumlov ročně čtyři a půl milionu korun.

Ceník stanovuje pro osoby nad 65 let sníženou částku 5 korun v 1. tarifním pásmu a 6 korun ve 2. pásmu. Při přestupu z jedné linky na druhou do 45 minut od prvního odbavení se při použití Dopravní karty neplatí opakovaně jízdné a vystavení Dopravní karty mají senioři s trvalým bydlištěm v Českém Krumlově zdarma. Cestující ve věku nad 70 let budou mít od 1. dubna 2018 po předložení průkazu od dopravce městskou dopravu zdarma.

Na dalších postupech, které zefektivní městskou dopravu tak, aby ji využívalo více lidí, se neustále pracuje. „Probíhají jednání s odborníky o možnostech navržení nového a na míru postaveného řešení městské autobusové dopravy," dodává místostarosta. Zároveň dopravce zvažuje návrat původního systému okružní linky a jeho zahrnutí do stávajícího systému tak, aby cestující mohli projet celé město bez přestupů.

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: