aktualizováno 22. 8. 2017

Mezinárodní cvičení AMPLE STRIKE 2017

aktualizováno 22. 8. 2017

Ve dnech od 23. srpna do 12. září 2017 se na území ČR uskuteční letecké cvičení AMPLE STRIKE 2017 příslušníků Armády ČR a armád členských a partnerských států NATO. Cvičení se koná na základě usnesení vlády ČR č. 1172 ze dne 19. prosince 2016.

Cílem společného výcviku aliančních a partnerských jednotek bude především sladění činnosti pilotů taktického a vrtulníkového letectva s činností předsunutých leteckých návodčích a velitelů pozemních jednotek. 

Cvičení se zaměří zejména na zvýšení odbornosti v procedurách přímé letecké podpory a standardizaci postupů v mezinárodním prostředí. Dalším cílem cvičení bude udržení a rozvoj schopností útvarů Armády ČR v poskytování podpory hostitelskou zemí zahraničním jednotkám. 

Hlavními místy cvičení budou 22. základna vrtulníhového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou a vojenské výcvikové prostory Boletice a Libavá. 

Největší letové úsilí se uskuteční v pracovních dnech v termínu od 28. srpna do 8. září 2017 v časech od 9.00 do 23.00 hodin. 

Organizátoři upozorňují na možný nárůst počtu letů nad částí regionu, což může zvýšit hlukovou zátěž. V okolí uvedených prostorů bude v průběhu cvičení zvýšený pohyb osob a pozemní vojenské techniky. 

V letošním roce se cvičení zúčastní přibližně stejné počty vojáků jako v roce 2016. Více jak tisícovku českých vojáků by mělo doplnit do 400 příslušníků z armád aliančních a partnerských zemí. V letošním roce se zúčastní přibližně 200 příslušníků Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Účast zatím potvrdilo 18 zemí včetně ČR.

Z letecké techniky se kromě českých letounů zúčastní také např. polský Suchoj Su-22 nebo německé Tornádo. Účast přislíbily i americké strategické bombardéry B1 a B52.

Cvičení plně v gesci Armády České republiky, řídícím prvkem je Velitelství Vzdušných sil AČR.

Kontakt

Bližší informace o cvičení včetně techniky a vzdušných prostorů budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách základny www.lznamest.army.cz a na Facebooku

Pro potřeby cvičení bylo zřízeno Společné tiskové a informační středisko, které zodpoví jakékoliv dotazy a bude neprodleně reagovat na případné připomínky: 

  • majorka Ing. Denisa Vernerová, vedoucí Společného tiskového a informačního střediska, tel.: + 420 724 961 458, e-mail: amse.jmic@army.cz;
  • nadporučík Bc. Oldřich Hofírek, poskytování informací o letovém úsilí v jednotlivých dnech cvičení, řešení případných stížností, tel.: +420 702 011 427, e-mail: amse.jmic@army.cz
Ample Strike 2017

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: