aktualizováno 14. 2. 2017

Do třetice všeho dobrého... ples města opět zazářil

aktualizováno 14. 2. 2017

Jedinečná Zámecká jízdárna se stala v sobotu 11. února 2017 místem s největší koncentrací dam v honosných róbách a gentlemanů v perfektně padnoucích oblecích. Konal se totiž třetí ročník reprezentačního plesu města Český Krumlov, který rok od roku sílí na věhlase společenské události číslo jedna. Letos navíc s charitativním podtextem, z oblíbeného fotokoutku ateliéru Seidel putuje výtěžek deset a půl tisíce korun do Hospice sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích.

Exkluzivní program, hvězdné obsazení účinkujících a lákavá tombola, to byl koktejl, který minulou sobotu namíchal organizační tým města pro čtyři stovky lidí, kteří zaplnili do posledního místa sál jízdárny na českokrumlovském zámku.

Do slavnostní nálady naladil v předsálí Smyčcový kvartet Český Krumlov a netradiční vtančení hostů do sálu zajistily oživlé barokní maškary. Tanečníky a posluchače bavil po celou dobu českobudějovický orchestr Fordance Orchestra pod vedením kapelníka Martina Krčmáře. Repertoár orchestru čítal vedle popové a rockové klasiky zbrusu nové hity, které doplňovaly skladby v rytmu standardních tanců jako je polka, valčík, waltz, cha-cha nebo tango.

Profesionální taneční umění mohli hosté obdivovat několikrát během večera, mladé nadějné páry z Taneční školy Ella předvedly ukázky standardních a latinskoamerických tanců na nejznámější hudební díla, milovníky fantasy potěšila například filmová melodie z Harryho Pottera.

Večerem provázela Daniela Písařovicová, zkušená moderátorka, která je známá svým působením v České televizi, méně známá a o to víc překvapující je její role zpěvačky, kterou představila hostům na závěr večera.

Velkým očekáváním bylo vystoupení slovenské vokální skupiny Fragile složené z populárních osobností, známých z různých televizních seriálů, divadelních, muzikálových produkcí a TV show. Bez použití hudebních nástrojů, tedy a cappella, interpretovali známé rock-pop-jazzové hity světových umělců, ale také předních slovenských a českých hvězd. Plesové publikum si získali humorem, a především skvělou hudbou. Pro všechny přítomné bylo jejich představení jedinečným zážitkem plným zábavy.

Nejvytíženějším místem, kde se tvořily fronty, nebyl kupodivu bar, ale fotokoutek ve foyer, který zřídil tým z Musea Fotoateliéru Seidel. Návštěvníci se fotili s dobovými rekvizitami a za minimální částku 50 korun si na památku si domů odnášeli vytištěný snímek. Výtěžek z focení 10.587 korun byl věnován prachatickému Hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna.

S velkým ohlasem se setkala i nabídka 450 atraktivních cen v tombole. Lístky byly vyprodány během pár minut a ti, při kterých ten večer stála štěstěna, si odnášeli divočáka, pobytové balíčky v hotelech, elektrokolo, zájezd do Chorvatska, let balónem, televizi nebo bochníky sýrů.

„Velmi nás těší zájem o ples, který je znám z předchozích ročníků tím, že od prvních tónů je hned plný parket lidí," uvedl starosta města Dalibor Carda. „Rád bych také poděkoval všem partnerům, kteří se na plesu podíleli a významně tak přispěli k dalšímu pokračování tradice českokrumlovského reprezentačního plesu," dodal starosta.

Do třetice všeho dobrého zní známé přísloví, a protože dobrého není nikdy dost, tak už nyní organizátoři chystají 4. ročník městského plesu, který se uskuteční 27. ledna 2018.

POŘADATELÉ:
město Český Krumlov
Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.
Lesy města Český Krumlov s.r.o.
Služby města Český Krumlov s. r. o.

Generální partner plesu: AutoCont CZ, a.s.

Generální partner města Český Krumlov: Budějovický Budvar n. p.

Hlavní partneři: Kámen a písek, spol. s r. o., K+B Expert, spol. s.r.o., ČEVAK, a. s.

Partneři: Citylounge music club & bar, ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s., CB Auto a.s., ATELIER 8000 spol. s r.o., GEFOS a.s., BOHEMIA CONVERTING s.r.o., Hotel Bellevue, Hotel Arcadie, Bohemia Properties a.s. - Jan Hotels, LIPNO SERVIS s.r.o., SWIETELSKY stavební s.r.o., SaM silnice a mosty a.s., POstavPO, s.r.o., Lety balonem s.r.o., Václav Študlar, T - MAPY spol. s r.o., ICZ a.s., STAVEBNA Václav Nejedlý s.r.o., Energo Český Krumlov s.r.o., Waxwing s.r.o., Donauschifffahrt WURM + KÖCK, Delanta Wellness - Julie Niedlová

Mediální partneři: Českokrumlovská televize, Českokrumlovský deník, Ozvěny z měst a obcí Českokrumlovska

Fotogalerie

Autorem fotografií je Lubor Mrázek.

 

Icons from Freepik - www.flaticon.com are licensed by CC 3.0 BY

Město Český Krumlov